ویویدکس/اخبار و مقالات/5 نکته برای خرید میز تلویزیون دلخواه

5 نکته برای خرید میز تلویزیون دلخواه

 

5 نکته برای خرید میز تلویزیون دلخواه

این روزها میزهای تلویزیون برای نگه داشتن تلویزیون شما، ایجاد زاویه ی تماشای مناسب و داشتن فضا برای قرار دادن وسایل مربوط بسیار مناسب و محبوب هستند؛ حالا که انواع مختلف این میزها در رنگ و ابعاد و طرح های مختلف وجود دارند، بهتر است قبل از خرید هر آن چه که برای انتخاب میز مناسب تلویزیون و اتاقتان لازم است را بدانید.

5 نکته برای خرید میز تلویزیون دلخواه

اندازه ی مناسب:

اول از همه باید ابعاد تلویزیون خود را بدانید، به یاد داشته باشید که تلویزیون ها به صورت مورب اندازه گیری می شوند ؛ یعنی از گوشه سمت چپ بالا تا گوشه سمت راست پایین ولی برای میز تلویزیون ها عرض آن را اندازه گیری می کنند. پس اگر یک میز و یک تلویزیون با یک اندازه به شما معرفی شد بدانید که میز مورد نظر در واقع عریض تر خواهد بود.

میز انتخابی شما حداقل باید به اندازه تلویزیون عرض داشته باشد ؛ اگر چه می توانید یک میز عریض تر انتخاب کرده و تلویزیون را در مرکز قرار دهید و در صورت علاقه سایر تزئینی ها و وسایل را در کناره ها تنظیم کنید.

میزها در ارتفاع های گوناگون ساخته می شوند، بنابر این یکی را انتخاب کنید که متناسب با ارتفاع مکان نشستن و زاویه دید دلخواه شما باشد.

 

جنس میز:

میزهای تلویزیون به طور کلی در سه دسته چوبی و فلزی و شیشه ای ساخته می شوند.

میز تلویزیون های چوبی عموما سنگین هستند و حس و حال سنتی و جلوه کلاسیک به خانه شما می دهند. این میزها اغلب از نئوپان و ام دی اف ساخته می شوند و در صورت داشتن مبلمان چوبی در خانه انتخاب خوبی برای شما هستند.

میزهای فلزی بسیار محکم و سبک تر از میزهای چوبی هستند. این میزها شکل پذیر بوده و می توان برش ها و الگوهای متفاوتی را روی آن ها پیاده کرد. اگر در خانه از مبلمان با پایه فلزی استفاده می کنید این میزها گزینه خوبی برای شما خواهند بود.

میزهای شیشه ای هم ظاهری براق و برجسته برای محیط ایجاد می کنند و جلوه ی زیبایی را به وسایل الکترونیکی می دهند. از لحاظ قیمت هم این میزها معمولا ارزان تر از سایر جنس ها هستند.

5 نکته برای خرید میز تلویزیون دلخواه

 

مدل های متفاوت:

در حال حاضر مدل های بسیار متفاوتی از میزهای تلویزیون وجود دارند، مانند میزهای دیواری، میزهای کنج، میزهای مخصوص سرگرمی و ... که هر کدام با توجه به ویژگی های خاص خود برای یک مدل خانه مناسب می باشد.

برای مثال میزهای مخصوص سرگرمی فضای زیادی را برای سایر موارد مانند کنسول بازی، پخش کننده های ویدئویی و کابل های لازم، فراهم می کند.

میزهای دیواری برای اتاق های کوچکتر مناسب است و باعث می شود تمرکز وسایل روی سطح زمین نباشد.

میزهای کنج هم کوچکتر از میزهای معمولی هستند و با لبه ی مثلثی شکل طراحی شده اند بنابر این در گوشه اتاق قرار می گیرند.

 

امکانات اضافی:

قفسه ها، در های شیشه ای و کشو ها موارد اضافی رایجی هستند که در برخی از میز تلویزیون ها وجود دارند.

هر میزی را که انتخاب می کنید حتما اطمینان حاصل کنید که فضای کافی برای قرار دادن هر دستگاهی که باید نزدیک تلویزیون باشد را دارد.

در صورت داشتن وسایل در اندازه های مختلف که می خواهید در میز تلویزیون قرار دهید قفسه های قابل تنظیم مفید هستند. اگر ترجیح می دهید که وسایل موجود در میز تلویزیون را از دید پنهان کنید حتما از وجود کشوهای مختلف در میز اطمینان حاصل کنید.

اگر هم می خواهید از دکوری ها برای تزئین میز خود استفاده کنید، قفسه هایی که در های شیشه ای دارند جلوه خوبی به وسایل می دهند.

 

5 نکته برای خرید میز تلویزیون دلخواه


رنگ میز:

از آن جا که بسیاری از میز تلویزیون های محبوب از چوب ساخته شده اند، جای تعجب ندارد که قهوه ای یکی از محبوب ترین رنگ هاست. قهوه ای انتخاب خوبی است زیرا سایه ها و ترکیب بندی این رنگ در انواع طرح ها و سبک ها به خوبی کار می کند.

رنگ مشکی یکی دیگر از گزینه های قدرتمند است؛ به خصوص اگر قصد دارید خانه ای به سبک مدرن داشته باشید، مشکی جلوه ی زیبایی به خانه شما می دهد.

در حالی که قهوه ای و مشکی رنگ های امنی هستند، اگر قصد ایجاد دکوراسیون منحصر به فرد تری دارید، بسته به نوع رنگ بندی اتاق نشیمن می توانید سراغ رنگ های متنوع تری هم بروید.

5 نکته برای خرید میز تلویزیون دلخواه

خرید محافظ میز تلویزیون