مقایسه تلویزیون های جی پلاس و سام

مقایسه تلویزیون های جی پلاس و سام

بین تلویزیون های جی پلاس و سام کدام بهتر است ؟ تلویزیون جی پلاس  بخریم یا سام؟

با توجه به شباهت های بسیار زیاد بین وضعیت کیفیت و قیمت دو برند، اگر بخواهیم به طور کلی یک برند را برنده ی این رقابت معرفی کنیم ، تلویزیون های جی پلاس برنده خواهند بود زیرا :

کیفیت ساخت نسبتا بهتری داشته، در ابعاد 75 و 82 اینچ نیز تولید شده و در برخی مدل ها، امکانات اضافه ای نسبت به تلویزیون های سام دارد، که از آن ها می توان به برخورداری از پورت  HDMI ARC، پورت HDMI CEC و فناوری تطبیق صدا با محیط، اشاره کرد.

در مقاله ی پیش رو سعی شده تا به طور کلی اطلاعاتی را درباره هر دو برند داده و مزایا و معایب هر کدام را به شما معرفی کنیم پس با ویویدکس همراه باشید.

مقایسه تلویزیون ها جی پلاس و سام

عملکرد کلی و کیفیت ساخت:

جی پلاس:

 شرکت بزرگ گلدیران از اواخر سال 97 ، برند جدیدی از تلویزیون به نام جی پلاس را وارد بازار کرد و به گفته مسئولین شرکت گلدیران ، برند جی پلاس از همان خط تولید ال جی استفاده می کند.گفته می‌شود تعداد محدودی تامین کننده پنل در جهان وجود دارد که همکاری با آن شرکت‌ها همچنان ادامه خواهد داشت ؛ پس کیفیت تولید تلویزیون های جی پلاس که در گذشته تحت برند ال جی تولید می شد ، حفظ خواهد شد.

سام:

 تلویزیون های سام الکترونیک، جایگزین جدید تلویزیون های سامسونگ هستند و در اندازه های 32 تا 65 اینچ تولید می شوند. بیشتر قطعات آن ها تولید داخل هستند و برخی از قطعات دیگر ، قطعات با کیفیت چینی، تایوانی و کره ای هستند . تمامی اپلیکیشن ها و نرم افزار های داخلی این تلویزیون ها نیز توسط متخصصان داخلی ساخته شده اند .

طراحی ظاهری و قابلیت ها:

جی پلاس:

 امروزه در اطراف تلویزیون های مدرن تقریبا هیچ حاشیه ای دیده نمی شود و تلویزیون های بالا رده ی جی پلاس نیز از این قاعده جدا نیستند . ولی متاسفانه بدنه آن ها فلزی نبوده و از پلاستیک سخت ساخته شده است.

همانطور که گفته شد، از قابلیت های اضافه نسبت به تلویزیون های سام می توان به موارد زیر اشاره کرد :

پشتیبانی از پورت HDMI CEC: می‌توانید تمام دستگاه‌هایی را که از طریق کابل HDMI به تلویزیون متصل شده‌اند و از این فناوری پشتیبانی می‌کند را با ریموت کنترل تلویزیون، کنترل کنید .

قابلیت تطبیق صدا با محیط: صدای بلندگوی تلویزیون‌ها بر اساس محیطی که تلویزیون در آن قرار دارد و همچنین محتوای در حال نمایش (مثلاً زمانی که تلویزیون در حال نمایش خودروهای در حال تعقیب است صدای بلندگوهای تلویزیون بیشتر می‌شود) بهینه‌سازی می شوند.

سام:

 طراحی ظاهری این تلویزیون ها برای افرادی که روی جلوه ی تلویزیون خود چندان حساس نیستند راضی کننده است. مجموع توان بلندگوهای بیشتر تلویزیون‌های Full HD و 4K سام الکترونیک ۲۰ وات است که میزان متوسط رو به پایینی محسوب می‌شود. همچنین بلندگوهای برخی از تلویزیون‌های سام الکترونیک قابلیت انعکاس صدا را دارند و این قابلیت می‌تواند لذت و هیجان تماشای فیلم را دوچندان کند. تلویزیون های سام متاسفانه دارای فناوری متعددی نیستند و عموما چند فناوری ساده در این تلویزیون ها دیده می شود مانند :

قابلیت smart view: این فناوری برای نمایش محتوای در حال نمایش در گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها و لپ‌تاپ‌های سامسونگ در نمایشگر تلویزیون می باشد .

قابلیت Time Shift: با استفاده از این قابلیت هنگامی که برنامه ای در حال پخش است می توان زمان آن را به عقب برگردانده و قسمت مورد نظر را تماشا کنید.