ویویدکس/سوالات متداول

آیا استفاده از محافظ صفحه تلویزیون به آن آسیب می زند؟

خیر، از آنجا که پنل های ال ای دی حرارت چندانی ندارند و نیز حرارت برد ها و منبع تغذیه در پشت تلویزیون از آن خارج می شد، لذا استفاده و یا عدم استفاده از محافظ صفحه تلویزیون تاثیری بر عملکرد تلویزیون شما نخواهد داشت.

آیا شرکت ویویدکس به صورت اختصاصی و اندازه خاص محافظ صفحه تولید و ارسال می کند؟

بله، تمامی برنده ها اهم از ال جی، سامسونگ، سونی، پاناسونیک، راک، جی پلاس، سام، دوو، ایکسویژن و اسنوا، دارای مدل ها و ابعاد متفاوتی می باشند و یا داری شکل ظاهری متفاوت در نوع تولید، میباشند.
شرکت ویدا تولید هرمیس (ویویدکس) توان آن را دارد تا اندازه متناسب و سفارشی تلویزیون شما را تولید کرده و ۲۴ ساعته آن را به صورت رایگان در اختیار شما قرار دهد.

بهترین مارک محافظ صفحه تلویزیون چیست؟

این سوالی است که همواره پرسیده می شود. در میان انواع برند های محافظ صفحه تلویزیون کدام بهتر است؟ و به عبارتی دیگر کدام محافظ کارایی بهتری دارد؟ در ابتدا باید گفته شود که سه مطلب را در شناسایی بهترین محافظ صفحه تلویزیون باید مد نظر داشت مهمترین مطلب نوع ورق است و در مرحله بعد برند ورق و در مرحله سوم طریقه ساختن محافظ

یکی از اصلی ترین ملاک ها و معیارها در قیمت تمام شده ی یک محافظ، نوع ورق محافظ صفحه تلویزیون می باشد. بهترین جنس برای تولید محافظ صفحه پلی متیل متاکریلات یا pmma است.

استفاده از دیگر ورق ها در تولید محافظ صفحه تلویزیون مانند پلی کربنات و یا مشتقات متیل اکریلات که در ایران به نام کریستال شناخته می‌شود نیز به هیچ وجه توصیه نمی شود. عبور دهی نور در پلی کربنات ۸۹ درصد است در حالی که در pmma عبوردهی به ۹۸ درصد می رسد که حتی از بهترین شیشه نیز شفاف تر است کریستال نیست که زرد می شود و درصد آتش گیری بالا با دودی بدبو و سمی را نیز دارد به هیچ عنوان توصیه نمی شود متاسفانه در استان‌های جنوبی کشور مثل کرمان و خوزستان و سیستان و بلوچستان به کرات دیده شده است که از کریستال به جای pmma استفاده می کنند.

کدام محافظ؟

در تولید محافظ صفحه تلویزیون ویویدکس روش های خم کردن تاج محافظ و همین طور نوع طراحی خاص محافظ صفحه تلویزیون ویویدکس طوری که تهویه گرمایی لحاظ شده باشد و برش های تمیز و بدون زاویه همه در زیبایی و کارآیی محافظ تاثیر بسزایی دارد. اگر خم کردن تاج محافظ به درستی صورت نگیرد و یا به اصطلاح در کارگاه های زیر پله ای ساخته شود محافظ صفحه دارای انحنا می شود و به اصطلاح شکم می دهد و از کیفیت کار کاسته خواهد شد. در هنگام خرید یک محافظ می توان به زاویه ۹۰ درجه تاج محافظ، قطر پدها یا فوم هایی که در کنار محافظ چسبیده می شود و همینطور قطر ورق محافظ صفحه تلویزیون و برند روی کاور محافظ صفحه تلویزیون  ویویدکس دقت کرد و انتخاب درستی داشت.