ویویدکس/اخبار و مقالات/آموزش فعال سازی ویندوز 10

آموزش فعال سازی ویندوز 10

آموزش فعال سازی ویندوز 10

سیستم عامل ویندوز را می توان محبوب ترین سیستم عامل در ایران دانست که طی سه دهه همواره در خدمت ایرانیان بوده است. همچنین ویندوز 10 را نیز می توان بهترین و کاملترین نسخه از میان ده ها نسخه ی مورد ارائهء شرکت مایکروسافت قلمداد کرد که این مسیر تکامل را برخی از شما طی سال ها طی نموده اید. همانطور که می دانید ویندوز، یک سیستم عامل غیررایگان است و برای استفاده کامل از امکانات آن می بایست ویندوز خود را فعال (Active) نمایید. اکنون از روشهای فعال کردن ویندوز 10 برای شما نکاتی را بازگو می نمائیم.

فعال سازی ویندوز 10

دو روش کلی برای فعال سازی ویندوز دارد که عبارتند از:

  • فعالسازی ویندوز بصورت قانونی با لایسنس
  • فعالسازی ویندوز بصورت کرک کردن آن

 

نحوه فعال کردن ویندوز بصورت قانونی

جهت فعال کردن ویندوز بصورت قانونی نیاز به کلید لایسنس دارید. برای خرید لایسنس ویندوز می توانید بصورت مستقیم با کارت های اعتباری از سایت مایکروسافت اقدام نموده و یا از نمایندگان و فروشندگان این نرم افزار، لایسنس ویندوز را تهیه نمائید. پس از تهیه لایسنس، کلیدی عددی به شما داده می شود که برای استفاده از این کلید لایسنس؛ می بایست به مسیر زیر رفته و اقدام به فعال سازی لایسنس ویندوز نمائید.

Settings » System » About » Change Product Key or upgrade your edition of windows.

در ادامه می بایست بر روی گزینه Change Product Key کلیک کرده و در کادر باز شده، مقدار کد لایسنس را وارد نمائید. سپس بر روی  Next کلیک کنید. در صورتی که کلید لایسنس صحیح باشد به مرحله بعد هدایت خواهید شد که می بایست نسبت به معرفی اکانت مایکروسافت یا ساخت آن اقدام نمائید. در انتها لایسنس ویندوز برای شما فعال خواهد گردید.

 

نحوه فعال کردن ویندوز بصورت کرک

کرک نرم افزار همان شکستن قفل نرم افزار بدون اطلاع مالک آن بوده و امری مرسوم در کشور ما تلقی می شود. قبل از ارائه آموزش فعال سازی ویندوز 10 بصورت کرک لازم است به مواردی توجه نمائید:

  • با کرک کردن ویندوز قوانین کپی رایت را نقض می کنید.
  • ممکن است ویندوز به لحاظ فنی و امنیتی مشکلاتی داشته باشد.
  • کرک ها معمولا پس از مدتی از کار می افتند و کارایی ندارند.

اگر موارد فوق، تغییری در نظر شما ایجاد نکرده و همچنان مصر هستید تا از ویندوز کرک شده بهره رایگان ببرید، از شما دعوت می کنیم در ادامه آموزش با ما همراه باشید.

فعال سازی ویندوز 10

برای کرک کردن ویندوز به فعال ساز KMS Activator نیاز دارید. پس از دانلود، فعالساز را اجرا نموده و بر روی گزینه یActivate Windows  کلیک کنید. تا زمان اتمام کار، دقایقی را صبر نموده و تحمل کنید تا ویندوز شما فعال گردد.

 

نتیجه گیری و جمع بندی موضوع

پیشنهاد می کنیم اگر می توانید از نسخه قانونی استفاده نمایید. اگر چنانچه اینکار برای شما مقدور نیست و می خواهید ویندوز کرک شده استفاده کنید لازم می دانیم به اطلاع برسانیم که تمامی به روزرسانی ها برای ویندوز های اورجینال بوده و در صورت استفاده از ویندوزهای تقلبی و کرک شده، هنگام بررسی برای آپدیت توسط مایکروسافت؛ این نسخه ها شناسایی خواهد شد و از ارائه آپدیت های اصلی خودداری می ­نماید و حتی در برخی موارد سیستم عامل از حالت فعال خارج و برخی امکانات آن غیرفعال می گردد. برخی معایب و مزایای ویندوزهای اورجینال را برای شما خواهیم آورد.

 

منبع همیار مگ.