ویویدکس/اخبار و مقالات/چرا تلویزیون فلش را باز نمی کند ؟

چرا تلویزیون فلش را باز نمی کند ؟

 

بیشتر تلویزیون ها امروزه از یک تا چند درگاه USB پشتیبانی می کنند که می توان با استفاده از آن ها و یک فلش مموری هرگونه فیلم ، سریال و موسیقی را از طریق تلویزیون پخش کرد.

فلش مموری ها حافظه های جانبی کوچک و قابل حملی هستند که فرآیند جا به جایی اطلاعات را سرعت بخشیده اند و مورد استفاده عموم قرار گرفته اند .

گاهی اوقات به دلایلی مختلفی تلویزیون ها قادر نخواهند بود تا فلش مموری را باز کرده و به اطلاعات آن دسترسی پیدا کنند . در ادامه این دلایل را بررسی خواهیم کرد پس تا پایان این مطلب با ویویدکس همراه باشید .

 

جرا تلویزیون فلش باز نمی کند

چگونه از ایجاد این مشکل جلوگیری کنیم ؟

برای این که از تمامی مشکلاتی که در ادامه آن ها را بررسی خواهیم کرد جلوگیری کنیم باید نحوه اتصال درست فلش مموری به تلویزیون را بدانیم .

در نتیجه حواستان باشد هنگامی که می‌خواهید فلش را به تلویزیون وصل کنید، به هیچ عنوان و به یکیاره تلویزیون را خاموش نکنید.

همچنین بعد از استفاده، حتما فلش را از دستگاه خارج کنید زیرا ماندن طولانی مدت فلش در تلویزیون هم باعث اختلالاتی در کارکرد فلش می شود، هم این که تلویزیون را دچار نقص فنی خواهد کرد.

 

جرا تلویزیون فلش باز نمی کند

 

فرمت نامناسب فلش مموری :

یکی از مهم ترین و رایج ترین دلایلی که باعث می شود که تلویزیون نتواند فلش را باز کنید فرمت نامناسب فلش مموری است .

فرمت مناسب و درست برای پخش در تمامی تلویزیون ها FAT32 است ، اگر فرمت فلش شما NTFS یا هرگونه فرمت دیگری باشد ، خیلی از تلویزیون ها قادر نخواهند بود تا آن را اجرا کنند .

برای رفع این مشکل فلش را به یک کامپیوتر متصل کنید و با کلیک راست کردن روی آن گزینه Properties را انتخاب کنید . در این بخش قادر هستید فرمت فلش خود را مشاهده کنید .

درصورت مغایرت با FAT32 ، ابتدا اطلاعات داخل آن را به حافظه امنی منتقل کنید و سپس باید روی فلش خود کلیک راست کنید و گزینه Format را انتخاب کنید و در صفحه باز شده فرمت مورد نظر را روی FAT32 قرار داده و در پایین صفحه روی Format کلیک کنید .

 

خرابی پورت USB تلویزیون :

گاهی ممکن است پورت تلویزیون براساس عوامل مخربی چون ضربه ، صدمه دیده باشد و با وجود فرمت مناسب فلش و ساختار سالم آن ، مشکل خوانده نشدن فلش در تلویزیون به وجود آید.

در این حالت می توان از پورت دیگری استفاده کرد، اما می توان با تحویل تلویزیون به تعمیرکار و تعویض پورت ، چنین اختلالاتی را در کوتاه ترین زمان ممکن مرتفع سازید.

 

جرا تلویزیون فلش باز نمی کند

 

خرابی ساختار خود فلش مموری :

یکی دیگر از عواملی که باعث می شود تلویزیون قادر به اجرای فلش مموری نباشد ، خرابی و صدمه دیدن ساختار فلش مموری است .

اگر به هر دلیلی فلش معیوب باشد نه تنها فلش شناسایی نمی شود، بلکه دستگاه تلویزیون هیچ گونه واکنشی در خصوص حضور فلش نشان نخواهد داد.