ویویدکس/اخبار و مقالات/تلویزیون خود را کجای اتاق قرار دهید؟

تلویزیون خود را کجای اتاق قرار دهیم ؟

نکته های ظریفی در طراحی چیدمان داخلی هر خانه ای وجود دارد ، یکی از مهم ترین آن ها محل قرار گیری تلویزیون می باشد 

شما می توانید تلویزیون را در اولین جای خالی پیدا شده قراره داده و از آن بگذرید . ولی احتمالا در آینده با میزان صدا مشکل خواهید داشت ، از جلوه ی چیدمان منزل خود راضی نخواهید بود یا حتی به علت بالا و پایین کردن گردن برای دیدن درست تصویر ، گردن درد خواهید گرفت .

در این متن سعی شده به چند نکته مهم درباره محل درست قرار گیری تلویزیون اشاره شود تا از فضای زندگی و سرگرمی خود نهایت استفاده را ببرید ، پس با ویویدکس همراه باشید .

 

تلویزیون در اتاق

اگر اتاق نشیمن شما دارای چندین پنجره است :

یک اتاق نشیمن با چندین پنجره ، چشم انداز زیبایی به خانه می دهد اما همچنین می تواند تصمیم برای محل درست قرار گیری تلویزیون را دشوار کند .

اگر می خواهید تلویزیون را در یک اتاق نشیمن با پنجره های بسیار زیاد قرار دهید ، ساده ترین راه حل استفاده از پرده های مات می باشد . پارچه های آستر دار نیز می توانند جلوی نور بیش از حد خیره کننده را در اطراف تلویزیونبگیرند .

به طور کلی سعی کنید تلویزیون مقابل یا در مسیر پنجره نباشد ، خصوصا پنجره ای که به سمت غرب است ، چون مهم ترین هدف کاهش نور تابیده شده روی صفحه نمایش تا حد ممکن است .

کانون اصلی اتاق را پیدا کنید :

اگر تلویزیون کانون اصلی اتاق نشیمن شماست ، آن را در مرکز اتاق قرار دهید . همچنین اگر نقطه کانونی دیگری مانند یک تابلوی بزرگ یا یک پنجره بزرگ در اتاق وجود دارد ، به فکر قرار دادن آن بر روی دیوار مجاور نقطه کانونی باشید تا همچنان بتوان آن را به راحتی مشاهده کرد.

 

تلویزیون در اتاق

 

به فکر ادغام با سایر دکوراسیون باشید :

تلویزیون خود را با قرار دادن بین فضایی مانند قفسه کتاب یا قفسه های مخصوص تئینی های دیگر ، در دکوراسیون خود ادغام کرده و اطراف آن را با کتاب و اشیاء دیگر احاطه کنید .

اگر نمی خواهید از قفسه استفاده کنید ، می توانید پس از نصب تلویزیون روی دیوار ، اطراف آن را با یک گالری زیبا از نقاشی یا قاب های عکس پر کنید .

 

انتق

اگر اتاق نشیمن کوچکی دارید :

اگر فکر می کنید برای تبدیل کردن تلویزیون و میز تلویزیون به کانون اصلی اتاق نشیمن فضای کافی در اختیار ندارید ، بهتر است بیشتر از ترفند های ادغام با دکوراسیون استفاده کنید .

قرار دادن تلویزیون بالای میز کار ، یا ادغام با قفسه ها ، باعث می شود تا چشم به سمت وسایل دیگر جذب شده و تلویزیون شما آن قدر ها بزرگتر از فضای اتاق به نظر نرسد .

ایده ی ایجاد گالری اطراف تلویزیون با استفاده از نقاشی و قاب عکس ها یا قرار دادن آن بالای مبلمانی کوتاه که اطراف آن از تزئینی های دیگر پر شده است ، باعث می شود تا تلویزیون مانند عضوی از یک مجموعه ی بزرگتر به نظر برسد .

 

تلویزیون در اتاق

 

قرار دادن تلویزیون در اتاق خواب :

بعضی از افراد معتقدند قرار دادن تلویزیون در اتاق خواب ، چرخه ی خواب شما را به هم می ریزد ، در حالی که دیگران این موضوع را رد می کنند . به هر حال تماشا کردن تلویزیون در اتاق خواب در حال استراحت پس از یک روز پر فشار ایده ی جذابی به نظر می رسد .

راحت ترین کار این است که آن را رو به روی تخت خواب روی دیوار نصب کنید به شرطی که نقطه ای که انتخاب می کنید با آثار هنری یا سایر دکوراسیون شما تداخل نداشته باشد.

همچنین می توانید آن را از سقف روی براکت های نصب شده آویزان کنید زیرا به شما این امکان را می دهد که در صورت عدم استفاده از صفحه ، آن را بچرخانید یا پایین بیاورید. می توانید تلویزیون را روی یک بازوی قابل تنظیم نزدیک به تخت نیز نصب کنید .

تلویزیون در اتاق

برای دوری از درد گردن سعی کنید بنشینید و یک فیلم را ببینید. برای تخت خود یک بالش یا صندلی تکیه گاه دار تهیه کنید تا بتوانید با خیال راحت تری تلویزیون تماشا کنید. اگر تختخواب قابل تنظیم دارید ، تشک تخت خود را مجدداً تنظیم کنید تا دید شما متناسب باشد.

 نصب صدای فراگیر را در اتاق خواب خود با اسپیکرهای نزدیک به تخت یا روی تخت خواب در نظر بگیرید تا مجبور نشوید میزان صدا را بالا ببرید.

اگر شریک زندگی شما مجبور است زودتر از شما بخوابد یا می خواهد در همان اتاق فعالیت دیگری انجام دهد ، می توانید یک هدفون بی سیم خریداری کنید.

وقتی تلویزیون را خاموش می کنید و بدن شما برای خواب آماده می شود ، برای مقابله با احساس هوشیاری ذهنی که یک تلویزیون در یک اتاق تاریک می تواند ایجاد کند ، با استفاده از یک چراغ رومیزی ، درخشش ملایمی در اتاق ایجاد کنید .