ویویدکس/اخبار و مقالات/با تلویزیونهای قدیمی که دیگر کار نمیکنند چه باید کرد

با تلویزیونهای قدیمی که دیگر کار نمیکنند چه باید کرد؟

با تلویزیونهای قدیمی چه کنیم؟ اگر اخیراً تلویزیون خود را تعویض کردهاید یا تعدادی از آنها را در خانه دارید،احتمالاً از خود میپرسید که چگونه میتوان آن قطعه عظیم بیمصرف را از خانه بیرون آورد. یک تلویزیون فضای قابل توجهی را در کمد اشغال میکند و چه کسی مایل به جابجایی تلویزیونی است که از آن استفاده نمیکند.

با تلویزیونهای قدمی

 

اگر در حال پاکسازی یک خانه قدیمی، آماده شدن برای اسبابکشی یا فقط انجام خانه تکانی نوروزی هستید، ممکن است دریابید که یک یا دو تلویزیون دارید که میتوانید از آنها خلاص شوید. آنها ممکن است تلویزیونی قدیمی یا دارای صفحه نمایش مسطح LCD باشند. صرف نظر از نوع تلویزیون شما، مواردی وجود دارد که باید در مورد به دوره انداختن تلویزیون بدانید.
یکی از راههای به دست آوردن سود اندک، فروختن تلویزیون قدیمی خود به فروشگاه های دست دوم فروشی و یا سمساری است. اگر تلویزیون هنوز کار میکند، شانس مناسبی برای فروش دارید. با این حال اگر وقت کافی یا حوصله یافتن خریدار مناسب را ندارید، هنوز گزینه هایی سریع برای خلاص شدن از آن را دارید. به هر حال نباید تلویزیون خود را دور بیندازید.

با تلویزیون های قدمی
چرا شما هرگز نباید تلویزیون قدیمی خود را به محل ارسال زباله نفرستید؟
تلویزیون های شکسته منظره زشتی ایجاد میکنند و برای محیط زیست خطرناک هستند،در واقع دور انداختن تلویزیون در بعضی جاها،غیر قانونی است. مانند بسیاری از وسایل الکترونیکی دیگر، تلویزیون ها حاوی موادشیمیایی مضر و قطعات غیر قابل تجزیه هستند و هرچه قدر اجزاء آن در تماس با محیط باقی بمانند، تجزیه نمیشوند. در عوض، خوردگی پیدا میکنند و سموم را در خاک و آبهای زیرزمینی آزاد میکنند. این موضوع میتواند به حیوانات، حیات گیاهان و حتی انسان ها آسیب برساند- فلزات سخت در خاک باقی میماند و این بدین معنی است که در نهایت از طریق محصولات زراعی به ما باز گردند. به همین دلیل و دلایل دیگر، بسیاری از شهرها بار کردن تلویزیون در محل های دفن زباله برخورد جدی کردهاند. بسیاری از سرویس های حمل و نقل زباله، نمیتوانند آنها را  تحویل بگیرند و مسئولیت آن را به گردن خود شما میاندازند. با این حال ،خلاص شدن از تلویزیون های قدیمی خصوصاً اگر خراب یا منسوخ شده باشد، یک چالش مهم است.
اهدا ، فروش ، تعویض
اگر تلویزیون هنوز کار میکند، عجله برای دور انداختن آن نداشته باشید. تقریباً تمام تلویزیون های سالم دارای ارزش هستند و شما میتوانید با فروش یا مبادلهی آن سود به دست آورید. گروه های تجارت آنلاین، میتوانند به شما کمک کنند تا با افرادی در منطقه خود که به دنبال تلویزیون ارزان یا سایر لوازم الکترونیکی هستند، ارتباط برقرار کنید. اگر میخواهید مقداری از وسایل دست دوم خود را به فروش برسانید، اجاره مکانی در جهت نمایش آنها یکی از راه های عالی برای تبدیل لوازم دست دوم به پول است. شما حتی میتوانید با دوستان و خانواده خود که قصد فروش برخی از لوازم خود را دارند همکاری کنید. در پایان روز همسایگان، آنچه که از لوازم به فروش نرفته را بررسی میکنند و این مطلب فرصتی دوباره به شما، جهت گذاردن لوازم اضافی خود میدهد. بعد از اینکه همه افراد لوازم را چک کردند، میتوانید با یک مرکز منتقل کننده لوازم دیت دوم تماس بگیرید تا بقیه ذا تحویل  بگیرد. و صورت حساب خود را با بقیه دوستان که لوازمی در بین لوازم شما دارند، تقسیم کنید. ممکن است مغازههای دست دوم فروشی و سمساری نیز تلویزیون شما را قبول کنند. افرادی که به دنبال قیمت پایین هستند به این مکان ها رفت وآمد میکنند و تلویزیون قدیمی شما ممکن است بعداً فروش خوبی داشته باشد. اگر مجموعه تلویزیون شما خیلی قدیمی است، میتوانید آن را به فروشگاه های عتیقه فروشی موجود در منطقه نیز  تحویل دهید. اهدای تلویزیون خود به شخصی که به آن نیاز دارد، احساس خوبی داشته باشید.
سرویس های حمل و نقل زباله نیز میتوانند کمک کنند.
اگر علاقه به فروش تلویزیون ندارید یا حوصله برخورد با خریداران بالقوه را ندارید، میتوانید با پرداخت پول به شخص دیگری در جهت رفع این مشکل اقدام کنید.بسیاری از خدمات نقل و انتقال زباله، تلویزیون های قدیمی، رایانه ها وسایر وسایل استفاده شده الکترونیکی به همراه مبلمان یا هر وسیله دور انداختنی دیگری را با خود میبرند. در صورت خرابی تلویزیون یا غیر قابل استفاده بودن آن، این گزینه بهترین انتخاب شما میباشد. اصولاً مردم علاقهای به خرید تلویزیون های خراب ندارند مگر اینکه از قطعات آن استفاده کنند. خدمات نقل و انتقال زباله بدین منظور بوجود آمدهاند که در این موارد کمک به انتقال کنند و در ازای این خدمت هزینهای دریافت میکنند. در عوض، انتقالی مسئولانه و بدون مشکل به همراه دفع وسیله قدیمی خود خواهید داشت. این هزینه، همچنین برای اطمینان از مراقبت از تلویزیون بعد از خروج خانه میباشد. موسسات حمل و نقل زباله، هرکاری که از دستشان برآید انجام میدهند تا مطمئن شوند که تلویزیون به درستی بازیافت ، مورد استفاده مجدد  یا اهدا میشود.
پیدا کردن یک مرکز خدمات حمل و نقل زباله قابل اطمینان
همان طور که فناوری پیشرفت میکند و ما تلویزیون های بهتر و جدیدتری به دست میآوریم، برای سیاره ما حیاتی است که تلویزیون های قدیمی را به صورت ایمن دفع کنیم.
وقتی از یک مرکز خدمات مورد اعتماد، سرویس میگیریم، از آشفتگی خلاص میشویم  و از جریمههای دفع زباله جلوگیری میکنیم و خمچنین به محیط زیست کمک میکنیم