ویویدکس/اخبار و مقالات/اگر صفحه تلویزیون شما ترک برداشت، چه کاری باید انجام دهید؟

اگر صفحه تلویزیون شما ترک برداشت، چه کاری باید انجام دهید؟

تلویزیون در زندگی روزمره ما یک شئ بسیار کاربردی است. تلویزیون نه تنها باعث سرگرمی و آگاهی از اتفاقات دور و برمان میشود،بلکه باعث متحد شدن اعضای خانواده و با هم بودن آنها به هنگام تماشای فیلم ها و برنامههای تلویزیونی مورد علاقهی آنها میشود. و همچنین علارغم به سر بردن ما در عصرالکترونیک و موبایل، هنوز بسیاری از افراد تلویزیون را به موبایل ترجیح میدهند. بدون شک، شکستن صفحه تلویزیون عزیز شما مایه وحشت میشود.

با تلویزیون های

گرچه شکستن یا ترک برداشتن صفحه تلویزیون اتفاقی نیست که اغلب بیفتد ولی وقتی که با آن مواجه میشویم، نباید به هر مکانیکی برای تعمیر آن اطمینان کنیم. در عوض باید به متخصصاتی که کاملاُ بر موضوع احاطه دارند،مراجعه کنیم.
علاوه بر این،در این متن، برخی از نکات و پیشنهادات مهم از طرف متخصصین وجود دارد که شما در صورت مواجه با صفحه تلویزیون شکسته میتوانید آنها را مرور کنید.
دلایل شایع شکستن صفحه تلویزیون
در مرحله اول سوال این است که چگونه صفحه های تلویزیون ترک بر میدارند؟ دلایل بیشماری برای ایجاد این مسئله وجود دارد. در بیشتر موارد به طور تصادفی آسیب میبینند. به عنوان مثال تویی که کودک شما به آن لگد میزند ممکن است درست به وسط صفحه تلویزیون برخورد کند.یا اینکه تلویزیون به طور نا مطلوبی در لبه میز قرار گرفته و به راحتی واژگون میشود و ترک میخورد. در بعضی مواقع ممکن است هنگام نصب یا جابجایی آن، از دست شما رها شود.بنابراین توصیه میشود تلویزیون خود را دور از دسترس کودکان قرار دهید و بهتر است به آنها اجازه ندهید که در آن اتاق توپ بازی کنند. همچنین نصب و جابجایی آن(از جایی به جای دیگر) باید بدون نقص انجام شود و بهتر است از متخصصان در این زمینه کمک گرفت.

ترک برداشته

 

اگر خسارت ایجاد شد،چه کاری باید انجام دهیم؟
حال سوال بعدی این است که در صورت ترک بر داشتن صفحه تلویزیون، چه کاری باید انجام دهیم. آیا دیگر امیدی به این تلویزیون نیست ( مطابق آنچه که در برخی وب سایتها ادعا میکنند) یا هنوز هم میتوانید با موفقیت آن را تعمیر کنید؟
خسارت را بررسی کنید : وقتی صفحه تلویزیون ترک بر می دارد، درجه آن میتواند متفاوت باشد و ممکن است شما با یک صفحه کاملاُ از کار افتاده یا با شیارهایی کوچک در تصویر یا بدون هیچگونه تصویر و یا تصویری با  کیفیت پایین و بدون صدا مواجه شوید. قبل از اینکه امید خود را از دست بدهید، ابتدا نفس عمیقی بکشید و خسارت و میزان آن را بررسی کنید و به گزینههای پیش روی خود فکر کنید.
اگر تخصصی در زمینه علم الکترونیک ندارید،اقدام به تعمیر تلویزیون در خانه نکنید به خصوص اگر صفحه مسطح CRT (لامپ اشعه کاتدی)باشد. اغلب اوقات اگر در خانه بدون داشتن اطلاعات اقدام به تعمیر آن کنید دچار اشتباه میشوید و به میزان ناراحتی شما اضافه میشود.
گارانتی(ضمانت) دستگاه خود را چک کنید : یک اقدام کاربردی در اینجا بیرون آوردن دفترچههای تلویزیون و چک کردن این مطلب است که آیا تلویزیون هنوز در مدت ضمانتنامه خود قرار دارد یا خیر. اگر بله،پس تنها کاری که باید انجام دهید این است که تلویزیون را به مرکز خدمات مجاز انتقال دهید.(لطفا اطمینان حاصل کنید که با مرکز خدمات مجاز تماس گرفتهاید تا از خدمات اصلی بهره مند شوید) به احتمال زیاد تلویزیون شما به رایگان تعمیر میشود و یا اینکه مبلغی بابت تعمیر یا تعویض قطعه از شما گرفته میشود.(بستگی به علت خسارت و موارد ذکر شده در قرارداد ضمانتنامه از طرف سازنده یا وارد کننده دارد).
یک تعمیر حرفهای و مجاز دریافت کنید : بهترین انتخاب شما برای تعمیر صفحه تلویزیون، بردن آن به یک مرکز خدمات مجاز و حرفهای است. اگر کوچکترین مشکلی در صفحه تلویزیون Synix خود مشاهده کردید،به نزدیکترین مرکز خدمات مجاز بروید. تکنسینهای آموزش دیدهی تلویزیون آن را به طور کامل بررسی میکنند و گزارش از جزئیات خسارت و یک تعمیر مقرون به صرفه ارائه میکنند. متخصصین در تعمیر صفحه ترک خورده ماهر میباشند و در صورتی که تلویزیون خود را اخیراً خریداری نکردید و مدت ضمانت آن تمام شده است، به شما اطمینان داده میشود که بهترین تعمیر با بهترین قیمت همراه با مشاورهی معتبر و حرفهای برای شما انجام شود.
در فهرست ذیل مواردی از امتیازات داده شده در صورت همراهی با متخصصین ذکر شده است :
تعمیر مقرون به صرفه
ضمانتنامه قابل اعتماد
مشاوره حرفهای قبل از انجام تعمیر
راه حل های مطمئن
تعویض قطعات و جایگزینی آنها با قطعات فابریک
تحویل در موقع مقرر
متخصص قادر به تسحین میزان خسارت در جهت رفع آن هستند. در نظر داشته باشید که ممکن است تعمیر شیارهای کوچک سخت و پر هزینه نباشد. ترکهایی که کمی عمیق تر یا با تعداد بیشتر است، ممکن است قابلیت تعمیر نداشته باشد و نیاز به تعویض کلی باشد. در هر صورت، میتوانید مطمئن باشید که در صورت اطمینان به متخصصین، گمراه نخواهید شد و با بهترین نیت به شما کمک خواهند کرد.