ویویدکس/اخبار و مقالات/فرق محافظ تایوانی و چینی در چیست ؟

فرق محافظ تایوانی و چینی در چیست ؟

یکی از اولین نکاتی مصرف کنندگان خانگی به هنگام خرید محافظ صفحه تلویزیون می پرسند در مورد کیفیت و کشور سازنده ورق های پلکس گلس می باشد.
در این مطلب قصد داریم تا شما را با تفاوت های انواع ورق های شفاف آشنا کنیم:
۱. کست یا اکسترود
ورق پلکسی گلس کست (Cast)
ورق های پلکسی گلس به دو صورت عمده در سراسر جهان تولید می شوند. ورق کست و اکسترود یا اکستروژن. ورق کست همانطور که از اسمش پیداست شامل مواد پلیمری است در قالبی با زمینه شیشه های ظخیم ریخته می شوند و سپس لایه دوم شیشه ای بر روی آن قرار داده میشود و پس از حرارت دیدن در حوضچه های آب سرد قرار میگیرند. پس از این مرحله روکش کاغذی بر روی آن چسبانده میشود و زائده های اطراف آن با دستگاه برش داده شده و به سایز مورد نظر بسته بندی می شد.
خاصیت این ورق ها به گونه ایست که در برابر نور مقاومت بالایی دارند به مرور زمان زرد و یا کدر نمی شوند و در حال حاضر امکان تولید آن در ایران وجود ندارد.

کست
ورق اکسترود (Extrude)
قیمت این نوع از ورق ها کمتر از ورق های کست می باشند چرا که فرایند تولید این گونه از ورق بسیار متفاوت است. مواد پس از تخمیر با استفاده از ماشین غلطت به ضخامت مورد نظر رسیده و روکش نایلون و یا کاغذ روی آن چسبانده میشود. در حال حاضر کارخاه هایی در ایران اقدام به تولید ورق اکسترود میکنند.
ورق اکترود به سبب مواد تشکیل دهنده آن به مرور زمان زرد و کدر می شند و نمیتوان برای آن به کمک دستگاه لیزر حک زد. چرا که برپایه پلاستیک هستند.

فرق
2. ورق های پت، پلاستیک و پلی کربنات
به هیچ عنوان نمیتوان از این گونه ورق ها در تولید محافظ صفحه تلویزیون استفاده کرد چرا که همانند تمامی ورق های پلاستیک به سرعت زرد و کدر میشوند. ولی به سبب قیمت بسیار پایین کارگاه های کوچک و یا افراد سود جو از آن برای تولید محافظ صفحه تلویزیون استفاده میکنند.
از آنجا که حتی در تولید ورق های کست چینی از مواد ریسایکل و یا بازیافتی استفاده می شود معمولا تم ملایمی از رنگ زرد در تمام سطح ورق پلکسی گلس مشاهده میشود. چرا که ورق های با کیفیت چینی به خاطر بدنامی آن در بازار ایران، وارد نمی شوند و معمولا این گونه از ورق ها از کارخانه های کوچکتر و با کیفیت پایینتر خریداری می شوند.

محافظ pet
لازم به ذکر است که در هنگام خرید حتما به عبارت لاتین "کست" (Cast) بر روی پوشش کاغذی محافظ صفحه دقت فرمایید.
شرکت ویدا تولید هرمیس (ویویدکس) به عنوان اولین و بزرگترین تولیدکننده محافظ صفحه تلویزیون در ایران و خاورمیانه با استفاده از دستگاه های روز دنیا و با کیفیت ترین ورق های کست پلکسی گلاس، بهترین محافظ صفحه تلویزیون را در سراسر ایران عرضه میکند.
لطفا جهت خرید به لینک زیر مراجعه نمایید و یا با شماره 02122112001 تماس حاصل فرمایید تا محافظ صفحه تلویزیون خود را به صورت رایگان درب منزل تحویل بگیرید.

خرید محافظ صفحه تلویزیون تایوانی