محافظ صفحه نمایش برای تلویزیون X VISION

دراین مقاله سعی شده است تا معرفی کوتاهی از برند ایکس ویژن و همچنین محافظ صفحه  نمایش برای تلویزیون  X VISION معرفی گردد .امید است مفید واقع شود.

 تاریخچه برند ایکس ویژن

ایکس ویژن  نام برند ایرانی متعلق  به صنایع  مادیران  میباشد  که تامین کننده  لوازم الکتریکی مصرفی متعدد به بازارهای داخلی و بین المللی است. گروه مادیران درسال 1343 تحت عنوان "شرکت  امیری وشرکا"  توسط  جناب آقای محمود امیری بنیان گذاری شد.

درسال 1385 شرکت مادیران  با تولید تلویزیون های  ایکس ویژن وارد بازار صوتی تصویری شد. کیفیت بالای محصولات ، این برند را در جایگاه سوم بازار قرار داد. مادیران در آخرین ارزیابی  شورای  عالی انفورماتیک کشور، برای ششمین سال متوالی بعنوان اولین شرکت برتر در ارایه  خدمات پس از فروش وآموزش درایران شناخته شد. بازار اولیه  تلویزیون های ایکس ویژن  درایران و خاورمیانه میباشد .

 

ایکس ویژن پرفروش ترین  برند تلویزیون درایران در نیمسال اول سال 98  ازسوی  دیجی  کالا بوده .

محافظ صفحه  نمایش برای تلویزیون  X VISION

ویژگی های تلویزیون ایکس ویژن:

از ویژگی های تلویزیون ایکس ویژن که باعث شده از دیگر تلویزیون ها مجزا شود  میتوان به چند مورد اشاره کرد:

قابلیت پخش تصاویر با فرمت BMP-PNG-JPE-JPG

قابلیت ضبط برنامه های تلویزیونی PVR حتی در حالت آماده به کار (استند بای )

قابلیت پخش تصاویر با فرمت های MKV-MOV-MP4-MPEG-MPG-DIVX

قابلیت پخش تصاویر، فیلم ها وموزیک از روی حافظه USB

مجهز به پردازشگر چند هسته ای

مجهز به ماشین زمان Time shift

قابلیت پخش صدابا فرمت های  AAC- WMA- MP3

قابلیت پخش  فیلم به حالت 24 فریم در ثانیه

روشنایی و وضوح  بسیاربالا در تصاویر

زاویه دید بسیار وسیع 178 درجه افقی و عمودی

 باهمه این مزایا و ویژگی ها تلویزیون های ایکس ویژن  برخی مشکلاتی مانند آب خوردگی نیز  باعث  ازبین رفتن تلویزیون شود.

 منظور از آب خوردگی این نیست که یه لیوان آب ریخته شود روی تلویزیون !

بلکه  استفاده از مواد تمیز کننده به مرور زمان باعث میشود آب داخل تلویزیون وارد شده ویا حتی در اثر بخارآب موجود  در محیط   هم امکان دارد. رسیدن مایعات  رسانا  به فلت های  انتقال عکس  باعث درست کردن جرقه ، سولفات شدن مدارات و سوختگی  فیزیکی  این مدارها ی ظریف شود  وعیوب ظاهری مختلفی را باعث میشود  که بعضی از معروفترین آنان عبارتند از:

درست کردن نوارهای سفید یا مشکی روی عکس، خطوط  رنگی عمودی، تفاوت روشنایی در 2 نیمه راست وچپ تلویزیون و سیاه شدن 2 تایی شدن عکس تلویزیون از 1 طرف و بکند شدن عکس  تلویزیون به این معنی که تصاویر  به حالت آرام واسلوموشن  نمایش داده میشود  وهاله ای از عکس قبلی در عکس بعدی دیده میشود.

 

محافظ صفحه  نمایش برای تلویزیون  X VISION

 

محافظ صفحه  نمایش برای تلویزیون  X VISION :

شرکت ویدا تولید هرمیس  برای اولین بار در ایران اقدام به تولید صفحه محافظی از جنس پلکسی وساخت  کشور تایوان  کرده ، با هدف کمک به اقتصاد خانواده و گران بودن تلویزیون در بازار جهانی ؛ وهمچنین حساست و ظرافت صفحه تلویزیون های ایکس ویژن برآن آمدند  که صفحه محافظی تولید کنند که نه تنها محافظت از صفحه تلویزون درمقابل ضربه و شکسته شدن  را داشته باشد بلکه از ورود گردو خاک ومشکلات تمیز کردن وتماس مستقیم  مواد شوینده جلوگیری کند و مهمتر اینکه این صفحه محافظ ها  بر کیفیت تصویر هیچگونه خللی ایجاد نکرده و به هیچ عنوان زرد و کدر نمیشودو به راحتی   با دوبند که ازپشت تلویزیون  ردشده و  نصب میگردد.

 

خرید محافظ صفحه ایکس ویژن: