ویویدکس/اخبار و مقالات/به‌زودی شاهد رونمایی از گوشی سامسونگ با نمایشگر رول شونده

به‌زودی شاهد رونمایی از گوشی سامسونگ با نمایشگر رول شونده خواهیم بود

سامسونگ اواخر سال ۲۰۱۹ رسما از اولین گوشی خود با نمایشگر تاشو رونمایی کرد تا بار دیگر آغازگر یک انقلابی بزرگ در دنیای گوشی‌های هوشمند باشد. البته علاوه بر سامسونگ، هواوی هم در این زمینه فعالیت می‌کند و شرکت‌های دیگر فعلا دست به کار نشده‌اند. اما این‌طور که به نظر می‌رسد، به‌زودی شاهد رونمایی از گوشی‌هایی با نمایشگر رول شونده هم خواهیم بود.

سامسونگ با نمایشگر رول شونده

ال‌جی که به‌عنوان یک شرکت بزرگ در ساخت گوشی‌های هوشمند به حساب می‌آید، تمرکز خود را روی ساخت یک گوشی با نمایشگر رول شونده منعطف کرده تا باز هم یک شرکت کره‌ای، انقلاب دیگری را در این زمینه رقم بزند. اما با توجه به تصویری که به‌تازگی از مدیرعامل سامسونگ منتشر شده، گویا ال‌جی در ساخت گوشی با نمایشگر رول شونده یک رقیب فوق‌العاده سرسخت دارد که آن هم سامسونگ است.

مدت زمان زیادی است که در رابطه با گوشی جدید سامسونگ با نمایشگر رول شونده خبرهایی می‌شنویم و حتی پتنتی هم از آن به ثبت رسیده. اما اکنون که تمرکز این شرکت روی گوشی‌های تاشو است، بسیاری از کاربران اصلا به این نکته که غول کره‌ای ممکن است در حال کار روی یک گوشی با نمایشگر رول شونده باشد فکر هم نمی‌کردند.

سامسونگ با نمایشگر رول شونده

اما گفته می‌شود سامسونگ حتی در نمایشگاه  CES 2020، دموی این محصول را هم به صورت خصوصی به نمایش گذاشته و قرار است سال آینده از اولین نسخه‌ی آن رونمایی کند. شرکت کره‌ای در جریان نمایشگاه SID 2016 (نمایشگاهی با محوریت آخرین فناوری‌ها در زمینه‌ی نمایشگر)، از نمایشگر رول شونده‌ی خود رونمایی کرد و به نظر می‌رسد در طول این ۴ سال، به اندازه‌ی کافی در این زمینه به بلوغ رسیده تا مرتکب اشتباهاتی ابتدایی نشود.

تصویری که در آن مدیرعامل سامسونگ این محصول را در دست گرفته توسط خود سامسونگ منتشر شده که به نظر می‌رسد در واقع تیزری از اولین گوشی شرکت با نمایشگر رول شونده است. همان‌طور که اشاره شد، ال‌جی هم در این زمینه در حال کار است اما رسما محصولی از آن روانه‌ی بازار نشد. تنها شرکتی که بسیار جدی ظاهر شده و حتی نمونه‌ی اولیه‌ی محصول خود را هم به نمایش گذاشت، TCL است. اما می‌بینیم که سامسونگ هم بسیار بی سر و صدا در این زمینه پیشرفت‌هایی داشته.

با همه‌ی این تفاسیر، باز هم نمی‌توان به طور حتم و با توجه به تنها یک تصویر در رابطه با جزئیات محصولی که تاکنون خبر زیادی از آن منتشر نشده نظری داد. اما اگر بخواهیم با استناد به آنچه که در اختیار داریم صحبت کنیم، باید بگوییم پنل نمایشگر این محصول به احتمال بسیار فراوان از جنس پلاستیک خواهد بود و این امکان را فراهم می‌کند تا گوشی از ۶ اینچ به ۸ اینچ تغییر اندازه دهد.

سامسونگ با نمایشگر رول شونده

در حال حاضر بزرگترین مشکلی که کاربران را در رابطه با گوشی‌های تاشو و یا همین گوشی‌ها با نمایشگر رول شونده نگران کرده، نداشتن مقاومت پنل نمایشگر در برابر ضربه و خط و خش‌های احتمالی است. اما این فناوری در ابتدای مسیر خود قرار دارد و طبیعی است مشکلاتی گریبان‌گیر آن باشد. ال‌جی هم در این خصوص گفته که این نمایشگرها قرار است به فناوری غالب نسل‌های بعد تبدیل شوند. بنابراین می‌توان به آینده‌ی آن‌ها کاملا امیدوار بود.