ویویدکس/اخبار و مقالات/تلویزیون تاشو ۱۶۵ اینچی با میکرو LED

تلویزیون ۱۶۵ اینچی با تکنولوژی میکرو LED و تاشو

تلویزیون ۱۶۵ اینچی با تکنولوژی میکرو LED و تاشو

 

مدت‌هاست سامسونگ مشغول توسعه تلویزیون‌های میکرو LED غول‌پیکر است و حالا رقیب جدیدی پیدا کرده. شرکت اتریشی "C-Seed" اولین تلویزیون میکرو LED تاشو با ابعاد ۱۶۵ اینچ جهان را وارد بازار کرد. این ‏شرکت از اولین تلویزیون تاشوی جهان رونمایی کرده که از تکنولوژی MicroLED استفاده می‌کند و قیمت بسیار بالایی دارد.

تلویزیون تاشو

 

این تلویزیون که M1 4K نام دارد، از یک نمایشگر غول پیکر ۱۶۵ اینچی بهره می‌برد و قیمت فوق‌العاده بالایی دارد. برای این خرید این محصول باید ۴۰۰ هزار دلار در حساب بانکی‌تان پول داشته باشید، البته با پرداخت این مبلغ به تلویزیونی دست پیدا می‌کنید که در زمان عدم استفاده، در کف اتاق پنهان می‌شود.

زمانی که این تلویزیون از کف بیرون می‌آید، ارتفاعی نزدیک به ۲ متر و همچنین چندین پنل دارد. این پنل‌ها به لطف فناوری "کالیبراسیون فاصله تطبیقی" در هنگام باز شدن یک پنل یکدست در اختیار کاربران قرار می‌دهد، بنابراین حاشیه‌های آن‌ها نامرئی هستند. اگرچه با یک تلویزیون کاملا منحصر به فرد روبه‌رو هستیم، اما قیمت فوق‌العاده بالا شانس موفقیتش را کاهش می‌دهد.

تلویزیون تاشو

 

این تلویزیون ۱۶۵ اینچی با رزولوشن 4K از HDR و +HDR10 پشتیبانی می‌کند، با این حال افراد بسیار کمی قادر به خرید آن خواهند بود و فاصله زیادی تا عرضه عمومی تلویزیون‌های میکرو LED داریم. این محصول C-Seed از پنل‌های سامسونگ استفاده می‌کند و طبق گفته کره‌ای‌ها، تلویزیون‌های میکرو LED حداکثر روشنایی برابر ۴۰۰۰ نیت خواهند داشت و سطح رنگ مشکی آن‌ها مشابه پنل‌های OLED خواهد بود.

تلویزیون‌های میکرو LED هنوز در اول راه قرار دارند و با توجه به ابعاد بسیار بزرگ آن‌ها، با قیمت بالایی به فروش می‌رسد. برای مثال تلویزیون The Wall سامسونگ که البته هنوز وارد بازار نشده، ۱۴۶ اینچی است و انتظار می‌رود قیمتی نزدیک به ۳۰۰ هزار دلار داشته باشد.

این احتمال وجود دارد که در سال جاری میلادی چندین تلویزیون میکرو LED با ابعاد کوچکتر و قیمت پایین‌تر از راه برسند، اما همچنان نمی‌توان به خرید آن‌ها امیدوار بود چرا که حتی تلویزیون‌های OLED باکیفیت با وجود چند سال حضور در بازار قیمت بالایی دارند. شاید پیش از تلویزیون‌ها، به آیپد با نمایشگر میکرو LED دست پیدا کنیم.

تلویزیون تاشو

ماخذ آخرین خبر.