ویویدکس/اخبار و مقالات/آموزش اتصال تلویزیون های ساموسنگ به اینترنت مودم با سیم

آموزش اتصال تلویزیون های ساموسنگ به اینترنت مودم با سیم


چند دهه است که تلویزیون ها تبدیل به جزء مهمی از یک خانه گردیده اند. البته این وسیله نیز همانند دیگر لوازم زندگی بشری هیچگاه شکل ثابتی به خود نگرفته است و همواره در حال تغییر و ارتقاع بوده و هست. از جمله جدیدترین نسل تلویزیون ها که در دهه اخیر شگفتی های بسیاری به بار آوردند تلویزیون های هوشمند بودند.

مانند اکثر تلویزیون های هوشمند موجود در بازار، تلویزیون های سامسونگ نیز عموما از دو شیوه اتصال به اینترنت پشتیبانی می کنند که عبارتند از اتصال باسیم و اتصال بی سیم ، در مطالب قبلی روش اتصال تلویزیون های سامسونگ به اینترنت بی سیم گوشی یا مودم را آموزش داده ایم .

در این مطلب آموزش اتصال تلویزیون های سامسونگ به اینترنت مودم های خانگی با سیم را بررسی خواهیم کرد پس با ویویدکس همراه باشید .

 

آموزش اتصال به تلویزیون سامسونگ

 

اتصال از طریق کابل Ethernet

-         اتصال تلویزیون سامسونگ به اینترنت ، ابتدا کابل LAN را به پورت مربوط به شبکه که در پشت تلویزیون شما تعبیه شده است متصل نمایید. به شما توصیه می کنیم که بهتر است در هنگام انجام اولین اتصال به اینترنت، تنها تلویزیون به مودم متصل باشد و از اتصال وسیله های دیگر به مودم بپرهیزید.

 

-         حال به بخش تنظیمات تلویزیون رفته، گزینه NETWORK(شبکه) را پیدا نموده و در آن قسمت گزینه NETWORK SETTING(تنظیمات شبکه) را انتخاب نمایید.

 

-         حالا در این قسمت به دنبال گزینه Network Selection یا Network type بگردید و آن را به Wiredیا Cable تغییر بدهید .

 

-         در این مرحله تلویزیون شما باید به اینترنت متصل شده باشد در غیر این صورت وارد قسمت Cable Network setup شوید و Internet Protocol setup را در حالت Auto setup قرار دهید. با انتخاب این گزینه، تلویزیون به صورت اتوماتیک از مودم IP دریافت خواهد کرد .

 

آموزش اتصال به تلویزیون سامسونگ

توجه کنید : در صورتی که در اتصال به اینترنت دچار مشکل شدید و یا نیازه به وارد کردن اطلاعات شبکه به صورت دستی داشتید با کلیک بر روی گزینه IP SETTING می توانید IP و MAC و سایر اطلاعات را به صورت دستی وارد نمایید.

 

راهنمای استفاده از قابلیت های تلویزیون هوشمند :

پس از این که مرحله تایید قوانین حریم خصوصی را نیز پشت سر گذاشتید، تنظیمات به پایان می رسد و شما از منوی تنظیمات خارج می شوید. حال با فشار دکمه M بر روی ریموت کنترل جادویی خود، وارد بخش SMART تلویزیون خود شوید.

چنانچه این اولین باری است که که به اینترنت متصل می شوید، تلویزیون شما خود با توجه به موقعیت جغرافیایی که قرار دارید، تعدادی از برنامه ها را به صورت خودکار برای شما نصب خواهد کرد. مدت زمان مورد نیاز برای نصب این برنامه ها نسبت به سرعت اینترنت شما متفاوت است و هر چه اینترنت شما از سرعت بالایی برخوردار باشد این مرحله زودتر طی خواهد شد.

برنامه ها در شروع مراحل نصب به صورت یک آیکون سیاه با خط آبی در زیرشان ظاهر می شوند که پس از نصب این خط آبی برداشته شده و شما می توانید این برنامه ها را اجرا کنید.

اتصال