ویویدکس/اخبار و مقالات/چگونه از قابلیت Screen Mirroring استفاده کنیم ؟

چگونه از قابلیت Screen Mirroring استفاده کنیم ؟


به سبب کوچک بودن نمایشگر دستگاه یا لپ تاپ بعضی وقت ها باید که آن را بر روی صفحه بزرگتری انتقال داد که اپ ها یا راه های متنوعی با بهره مندی از کابل و بدون سیم (WIFI) برای این عمل مانند میراکست ، AllShare ، SmartShare، DLNA و هست .

screen mirroring و SmartShare از راه های بی سیمی می باشد که در ادامه درباره آن ها صحبت می کنیم ، پس با ویویدکس تا پایان این مطلب همراه باشید .

 

scerrn

 

قابلیت Screen Mirroring دقیقا چه کار می کند ؟

اسکرین میرورینگ (به انگلیسی : Screen Mirroring) راهی برای منتقل کردن عکس های گوشی‌ های هوشمند به تلویزیون شما خواهد بود . این اتصال که از راه وای فای می باشد نیازمند بهره مندی گوشی هوشمند و تلویزیون هوشمند شما از وای فای می باشد .

کمپانی های زیادی از این قابلیت در گوشی‌ های خود بهره می برند که از بین آنها خواهیم توانست سامسونگ ، سونی و ال جی را نام برد .

شرکت سامسونگ در صفحه‌ ای در مورد این قابلیت در گوشی‌ های خود نام برد و بیان کرده که بیشتر گوشی های دارای سیستم عامل اندروید قدیمی تر از ۴٫۱٫۱۲ از اسکرین میرورینگ بهره مند نیستند .

اسکرین میرورینگ بهترین راه برای منتقل کردن تصویر گوشی هوشمند به تلویزیون می باشد ، با وجود اینکه راه های دیگری همچون : متصل شدن بوسیله پورت‌ های توسعه دهنده MHL , ست تاب باکس ، بهره مندی از کروم کست و یا نرم‌ افزارهای انتقال عکس مانند iMediasharee برای این کار نیز وجود دارد .

 

scerrn

مزیت های انتقال تصویر با استفاده از Screen Mirroring :

1)  عدم نیاز به کابل و مبدل جهت انتقال تصویر

2)  اتصال بسیار سریع بی سیم

3)  به اینترنت و مصرف دیتا نیازی ندارد

4)  به هیچ نرم افزار اضافه ای نیازی ندارد

شما به این وسیله خواهید توانست فیلم ها، عکس ها، نرم افزارهای کاربردی، صفحات وب و بازی های در گوشیتون رو بر روی صفحه بزرگ تلویزیون ببینید با تکنولوژی Screen mirroring گوشی خودتان را به طور بی سیم به تلویزیون وصل کنید .

بدون بهره مندی از سیم محتوای روی نمایشگر گوشی یا تبلتتان را بر روی صفحه خیلی بزرگ با وجود صدای بلند تقویت شده و شفاف پخش شده از بلندگوهای تلویزیون ببینید . شما خواهید توانست با لمس نمایشگر گوشی یا تبلت تصاویر را تغییر بدهید . این تکنولوژی با همه تلفن های هوشمند یا تبلت دارای اندروید سازگار با Miracast فعالیت خواهد کرد .

 

scerrn

چگونه از Screen Mirroring استفاده کنیم ؟

این قابلیت همه رسانه های مورد علاقه تان را از رایانه، لپ تاپ، تبلت یا گوشی هوشمند به صورت مستقیم به تلویزیون می فرستد و نکته قابل توجه این است که به صورت بی سیم می باشد !

لازم به ذکر است که برای بهره مندی از این راه ، تلویزیون شما و گوشی مورد علاقه تان هر دو لازم است به یک wifi یکسان وصل شوند .

برای اینکه تلویزیون شما قادر باشد از یک منبع رسانه‌ای همچون کامپیوتر محتوای چندرسانه‌ای مورد علاقه تان را پخش کند ، اول وارد زبانۀ Applications شده و بعد SmartShare را برگزینید .

کلید بالا در قسمت راست را لمس کرده تا گوشی خود را از فهرست گوشی های موجود جستجو کنید . گزینۀ بالا در قسمت چپ را برگزینید و یکی از محتواهایی را که به آن علاقه دارید انتخاب کرده و بعد گزینه Play را بر گزینید .