ویویدکس/اخبار و مقالات/چگونه تلویزیون خود را به دیوار وصل کنیم

چگونه تلویزیون خود را به دیوار وصل کنیم ؟

اگر اتاق شما فضای کوچکی دارد و با کمبود جا مواجه هستید و همچنین نمی خواهید برای خرید میز تلویزیون هزینه ی چندانی پرداخت کنید ، نصب تلویزیون روی دیوار و یا سقف بهترین گزینه برای شما خواهد بود .

پس از انتخاب و خرید پایه تلویزیون مناسب ، نوبت به وصل کردن تلویزیون به دیوار می رسد که با پیچیدگی چندانی هم همراه نیست پس با ویویدکس همراه باشید .

هر آنچه که باید درباره پایه تلویزیون بدانید


تلویزیون خود را کجا می خواهید وصل کنید ؟

پیش از هر اقدامی باید محل دقیق تلویزیون را روی دیوار مشخص کنید ، برای این کار بهتر است تلویزیون را دو نفری روی دیوار نگه دارید ، حالا دیگران می‌توانند در خصوص جای آن نظر دهند .

برای پیدا کردن بهترین مکان برای نصب تلویزیون چند قاعده ی کلی وجود دارد . اول از همه شما باید تلویزیون را هم سطح با چشمان خود نصب کنید . این به آن معناست که تلویزیون تقریبا باید 60 تا 120 سانتی متر تا سطح زمین فاصله داشته باشد .

تنها استثنا برای قرار دادن تلویزیون ، بالاتر از فاصله ی گفته شده ( مثلا  بالای شومینه یا قفسه کتاب ) ، اتاق خواب است، جایی که ممکن است بخواهید در زمان استراحت به تماشای تلویزیون بپردازید .

در غیر این صورت در اتاق پذیرایی ، اگر تلویزیون را در ارتفاع زیاد و موقعیت بدی قرار دهید هنگام تماشا ، باید گردن خود را بالا بگیرید که در طولانی مدت بسیار آزار دهنده است.

 

تلویزیونم

یکی دیگر از نکاتی که در مرحله ی پیدا کردن مکان مناسب برای نصب تلویزیون  باید در نظر بگیرید این است که در مسیر دید شما هیچ مانعی وجود نداشته باشد تا جلوی دیدتان را بگیرد .

همچنین اطمینان حاصل کنید که به تعداد کافی پریز برق در آن دیوار وجود داشته باشد ، یا اگر از محافظ برق استفاده می کنید ، سیم تلویزیون به محافظ برسد .

 

چگونه تلویزیون خود را به دیوار وصل کنیم

پایه تلویزیون ( براکت ) مناسب انتخاب کنید :

با توجه به محل نصب تلویزیون ( محل کار یا خانه ) و انتظاراتی که از مقدار جابجایی آن بعد از نصب دارید ( براکت ثابت یا متحرک ) ، پایه تلویزیون مناسبی را انتخاب کنید .

در صورتی که تلویزیون شما قابلیت وصل شدن به دیوار را داشته باشد باید پشت آن 4 عدد جای اتصال پیچ ، به شکل مربع وجود داشته باشد . امروزه بیشتر تلویزیون ها با استاندارد مشخصی تولید شده و قابلیت نصب روی دیوار را دارند پس این موضوع نباید چندان نگران کننده باشد.

 اگر فاصله ی این جای پیچ ها از هم ( ضلع مربع ) 400 میلی متر باشد ، باید پایه تلویزیون vessa 400 را خریداری کنید . در غیر این صورت اطمینان حاصل کنید پایه تلویزیون انتخابی با تلویزیون شما سازگار است .

چگونه تلویزیون خود را به دیوار وصل کنیم

 

پایه تلویزیون را به دیوار وصل کنید :

پایه تلویزیون را روی محل انتخابی در دیوار قرار داده و با مداد نقطه هایی که باید پیچ شوند را علامت گذاری کنید . حتما مطمئن که شوید از پشت نقطه هایی که می خواهید سوراخ کنید ، سیم برق رد نشده باشد ، چون باعث برق گرفتگی یا قطعی برق می شود.

به یاد داشته باشید از مته هایی استفاده کنید که به مقدار کمی از پیچ نازک تر باشد تا پایه تلویزیون محکم تر در دیوار پیچ شود .

حالا پس از ایجاد سوراخ های لازم ، از رول پلاک استفاده کنید و آن ها را در سوراخ ها قرار داده ، سپس پایه را روی دیوار گذاشته و روی دیوار پیچ کنید .

ریل های براکت را به تلویزیون وصل کنید :

ریل های پایه تلویزیون را به همان 4 سوراخ پشت تلویزیون پیچ کنید . سعی کنید برای هر ریل حداقل از دو پیچ استفاده کنید . اگر تلویزیون شما جای پیچ بیشتری داشت از همه ی آن ها برای سقوط نکردن تلویزیون استفاده کنید .

 

نص


تلویزیون را روی دیوار منتقل کنید :

به دلیل سنگین بودن تلویزیون و حساسیت این مرحله حتما آن را چند نفره انجام دهید . قبل از نصب تلویزیون روی براکت ، حتما کابل های پشت آن را متصل کنید ، زیرا بعدا اتصال کابل به پشت تلویزیون بسیار سخت و طاقت‌فرسا خواهد بود.

 نحوی نصب

ثبت نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید