ویویدکس/اخبار و مقالات/چگونه محتوای در حال پخش در تلویزیون را ظبط کنیم ؟

چگونه محتوای در حال پخش در تلویزیون را ظبط کنیم ؟

 

تلویزیون‌های دوست‌داشتنی هوشمند امکانات متعددی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند و درواقع کاربر را به دنیایی فراتر از استفاده از یک تلویزیون می‌برند.

یکی از این امکانات، ضبط فیلم است. بنابراین اگر شما خیلی خوش شانس باشید و در منزل یا دفتر کار خود یک تلویزیون هوشمند داشته باشید، می‌توانید با استفاده از آن هر فیلمی که دوست دارید مجدداً تماشا کنید را به راحتی ضبط کنید اما چطور؟

ادامه این مطلب درباره آموزش ضبط محتوای در حال پخش در تلویزیون هوشمند است اگر می خواهید هر فیلمی که دوست دارید را ضبط کنید با ویویدکس همراه باشید .

 

چگونه محتوای در حال پخش را

 

اکنون قصد داریم ساده‌ترین، رایج‌ترین و مهم‌تر از همه کم هزینه‌ترین روش را برای آموزش ضبط فیلم در تلویزیون هوشمند به شما ارائه دهیم. این روش چیزی نیست جزء استفاده از USB

نکاتی که قبل از ظبط فیلم باید رعایت کنید :

1)  نکته ای که در مورد ضبط فیلم در تلویزیون در دستگاه USB باید مد نظر داشته باشید این است که دستگاه USB شما باید فرمت بندی شود. به عبارت دیگر؛ تمام محتوای موجود در دستگاه باید حذف شود؛ بنابراین مطمئن شوید که قبل از اتصال به تلویزیون با حداقل قبل از زدن دکمه REC از فایل های مهم خود بکاپ گرفته اید.

 

2)  همه تلویزیون ها یک یک دستگاه ذخیره سازی تازه فرمت شده احتیاج ندارند؛ اما برخی از آنها با این شرط برای شما کار می کنند؛ بنابراین همیشه مطمئن بودن؛ بهتر است. در هر صورت؛ تلویزیون باید اعلانی به شما نشان دهد که دستگاه را فرمت بندی می کند.

 

3)  ضبط فیلم در دستگاه USB مانند فلش مموری احتمالا ساده ترین راه حل است؛ اما این در شرایطی است که فضای ذخیره سازی کافی برای این کار را داشته باشید؛ چون در صورت کم بودن فضا ممکن است با سرعت خواندن و نوشتن به مشکل بخورید و یا ممکن است که تمام فیلم در آن جا نشود.

 

مطمئن شوید تلویزیون شما قادر به ظبط محتوا می باشد :

اول از همه، شما باید متوجه شوید که آیا تلویزیون شما قادر به ضبط فیلم است یا نه؟ معمولا می توانید لیستی از قابلیت های تلویزیون خود را در دفترچه راهنمای آن پیدا کنید.

روش دیگر برای پیدا کردن جواب این سوال این است که به جستجوی مدل تلویزیون در اینترنت بپردازید؛ اکثر تولیدکنندگان دارای فایل های PDF و دفترچه راهنما هستند که می توانید دانلود کنید.

می توانید پورت های USB و همچنین ریموت کنترل را بررسی کنید؛ باید یک دکمه کوچک به نام REC را با حروف قرمز رنگ مشاهده کنید. اگر هر دوی اینها را دارید این احتمال وجود دارد که تلویزیون بتواند روی یک دستگاه ذخیره سازی USB فیلم را ضبط کند.

چکونه در حال پخش

 

محتوای مورد نظر را ظبط کنید :

خیلی راحت با استفاده از اتصال USB به تلویزیون هوشمند و زدن دکمه Record پس از نمایش پیغام شناسایی USB توسط تلویزیون، می‌توانید پروسه ضبط فیلم در این دستگاه را آغاز کنید.

البته فلش تنها دستگاهی نیست که می‌توانید برای ضبط فیلم به تلویزیون هوشمند وصل کنید. بلکه شما می‌توانید علاوه‌بر فلش، هارد اکسترنال یا هر دستگاه ذخیره‌ساز دیگری که امکان اتصال آن به پورت USB تلویزیون وجود دارد را به این دستگاه متصل کنید.

سپس تلویزیون مراحل شناسایی دستگاه متصل شده به تلویزیون را آغاز می‌کند و پیغامی مبنی بر تایید دستگاه به شما نشان می‌دهد.

اکنون باید برای آغاز ضبط فیلم در تلویزیون هوشمند دکمه Record را فشار دهید و پس از پایان ضبط فیلم در تلویزیون دکمه Stop را بزنید تا فایل ویدئویی با فرمت‌هایی نظیر MP4 و در فلش، هارد یا هر دستگاه دیگری که به تلویزیون وصل کرده‌اید، ذخیره شود .

 

تماشای محتوای ظبط شده :

برای مشاهده فیلم هایی که ضبط کرده اید می توانید دکمه Source ریموت کنترل را انتخاب کنید و از ورودی ها؛ USB را انتخاب کنید؛ حالا باید فیلمی که ضبط شده را پیدا کنید. خیلی ساده بود.

.به خاطر داشته باشید, هر تلویزیون دارای قابلیت های ضبط فیلم مختلفی است؛ برخی فقط به شما امکان ضبط فیلم در یک کانال را می دهند در حالی که برخی دیگر می توانند فیلم ها را به طور خودکار از چند کانال ضبط کنند. برای اطلاعات بیشتر باید دفترچه راهنمای تلویزیون خود را بررسی کنید.