ویویدکس/اخبار و مقالات/چگونه لپ تاپ را به تلویزیون وصل کنیم ؟

چگونه لپ تاپ را به تلویزیون وصل کنیم ؟


صفحه نمایشگر تلویزیون ها بسیار بزرگتر و با کیفیت تر از صفحه نمایشگر لپ تاپ ها می باشد ، به همین دلیل طبیعی است که بخواهیم لپ تاپ خود را به تلویزیون متصل کنیم تا تمام بازی ها ، فیلم ها . گشت و گذار روزانه ی خود در اینترنت را در صفحه ی بزرگ تلویزیون دیده و از آن لذت ببریم.

در ادامه روش هایی به شما معرفی خواهد شد که می توانید از طریق آن ها به آسانی لپ تاپ را به تلویزیون متصل کنید و از آن استفاده کنید پس با ویویدکس همراه باشید .

 

اتصال لب تاب به تلویزیون

استفاده از کابل HDMI

یکی از ساده ترین روش های ممکن برای این کار استفاده از یک کابل HDMI است ، برای این منظور باید لپ تاپ دارای پورت مجزای HDMI باشد. اگر پورت DVI نیز موجود باشد، می توان چنین اتصالاتی را شکل داد. در این غیر صورت بهره گیری از پورت و کابل مجزای VGA نیز ممکن است.

اما باید توجه داشت تنها کابل HDMI می تواند همزمان صدا و تصویر را باهم به تلویزیون منتقل سازد .

 

اتصال لب تاب به تلویزیون

استفاده از دانگل HDMI

روش دیگری برای استفاده از HDMI جهت وصل کردن لپ تاپ به تلویزیون وجود دارد که بدون نیاز به کابل های مجزا شکل می گیرد. فقط باید کیت بی سیم یا دانگل HDMI را از بازار تهیه کنید ، سپس آن را به لپ تاپ وصل کنید و بخش دیگر مخصوص HDMI را به تلویزیون اتصال دهید. این دسته از کیت های HDMI مانند کابلی عمل می کنند و به راحتی فرآیند اتصال را پدید می آورند.

مشکلی که ساختار این دستگاه ها را درگیر می کند، اتصال جداگانه ی فرستنده به لپ تاپ است. از طرفی کیت های HDMI سایز بزرگی دارند و ظرافت ساخاری لپ تاپ را مختل می کنند.

 

اتصال لب تاب به تلویزیون

استفاده از WiDi

راهکار دیگری برای وصل کردن لپ تاپ به تلویزیون وجود دارد که عموما در دستگاه های نسل جدید برندهای مختلف امکان پذیر است. قابلیت WiDi تکنولوژی نمایش بی سیم است.

استفاده از این روش در گرو تهیه ی یک گیرنده ی WiDi می باشد. باید این گیرنده را به تلویزیون متصل سازید. لازم به ذکر است که روش WiDi برای بازی کردن توصیه نمی شود، چون سرعت بالایی ارائه نمی دهد. اما برای وب گردی و پخش فیلم می تواند کارایی لازم را عرضه نماید.

 

اتصال لب تاب به تلویزیون

 

البته باید دقت داشته باشید که فقط کابل HDMI می تواند صدا را به تلویزیون منتقل کند . پس پورت ها و کابل های عنوان شده، معمولا نمی توانند صدای تصاویر را منتقل کنند. برای انتقال صدا یک کابل دیگر باید به دستگاه وصل کنید. به هر حال اگر صدا را هم بتوانید به تلویزیون منتقل کنید؛ با هیجانی بالا از بازی های درون سیستم استفاده خواهید کرد.