ویویدکس/اخبار و مقالات/چگونه صفحه نمایش تلویزیون را تمیز کنیم ؟

چگونه صفحه نمایش تلویزیون را تمیز کنیم ؟

تمیز کردن تلویزیون های امروزی (LCD,LED,OLED,PLASMA) علاوه بر این که در زیبایی خانه و ایجاد نظم تاثیر زیادی می گذارد ، همچنین این اطمینان را می دهد که لایه های آلودگی ، گرد و غبار و جای اثر انگشت ، شما را از تماشای تصویر تلویزیون خود در بهترین حالت آن محروم نکند .

ولی این تلویزیون ها همزمان با پیشرفت فناوری ها و مزایای آن ، بسیار حساس تر نیز شده اند و با توجه به قیمت های عجیب بازار در این روز ها ، بهتر است بدانید که چگونه بدون آسیب رساندن ، صفحه نمایش تلویزیون خود را تمیز کنید ، پس با ویویدکس همراه باشید .

چگونه صفحه نمایش تلویزیون را تمیز کنیم ؟

وسایلی که برای تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیون نیاز دارید :

اسپری پاک کننده ویویدکس :  شاید خیلی ها تصور کنند که می توانند به جای پاک کننده مخصوص نمایشگر تلویزیون از پاک کننده های معمولی شیشه ، الکل یا استن استفاده کنند.

ولی اغلب شیشه پاک کن ها دارای آمونیاک یا اتیل کلرید بوده و باعث از بین رفتن لایه ضد لک نمایشگر و کاهش کیفیت تصویر و طول عمر تلویزیون می شوند.

اسپری پاک کننده ویویدکسساخت شرکت ویدا تولید هرمیس با برند ویویدکس است که بدون هیچ گونه مواد سمی قادر به پاک نمودن گرد و غبار و لک‌های ناشی از اثر انگشت است. این محصول قدرت پاک کنندگی بالایی دارد و آنتی باکتریال و آنتی استاتیک است.

چگونه صفحه نمایش تلویزیون را تمیز کنیم ؟

دستمال نانو یا میکرو فایبر : دستمال کاغذی ، پارچه های ضخیم و حوله های آشپزخانه برای این کار مناسب نیستند . جنس خشن و زبر این دستمال ها حالت سایندگی دارد و می‌تواند براحتی روی صفحه‌نمایش مانیتور یا تلویزیون شما خش بیندازد و به آن صدمه بزند.

اسپری پاک کننده ویویدکس شامل دستمال نانو برای پاک کردن سطوح LED و LCD است.

 

چگونه صفحه نمایش تلویزیون را تمیز کنیم ؟

 

جارو برقی برای تمیز کردن بلندگو ها : اگر می توانید پارچه یا فوم بلندگو ها را جدا کرده و با جارو برقی دو سمتش را تمیز کنید . اگر سطح روی بلندگو قابل جدا شدن نیست ، از روی پوشش آن را جارو بکشید .

 

روش صحیح تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیون :

1 ) ابتدا تلویزیون را حتما از برق بکشید ، این کار به شما کمک می کند تا لکه ها و گرد و غبار را راحت تر تشخیص دهید ، همچنین 15 دقیقه آن را رها کنید تا صفحه نمایش خنک شود . ( تمیز کردن صفحه نمایش داغ به آن آسیب می زند.

 

چگونه صفحه نمایش تلویزیون را تمیز کنیم ؟

 

2 ) حالا مقداری از محلول پاک کننده ویویدکس را روی دستمال نانو اسپری کنید . دستمال را به صورت دایره ای روی صفحه نمایش کشیده تا تمام لکه ها برطرف شوند . اگر لکه ها از بین نرفتند فشار پارچه را محکم تر نکنید و دوباره مقداری دیگر از محلول را روی پارچه اسپری کرده و لکه ها را برطرف کنید.

چگونه صفحه نمایش تلویزیون را تمیز کنیم ؟

 

توجه کنید که بیش از اندازه محلول را روی پارچه نریزید به گونه ای که محلول از پارچه چکه کند ، چون ممکن است مقداری از محلول روی صفحه نمایش جاری شود و از گوشه ها به داخل تلویزیون سرایت کند و به پنل تلویزیون آسیب بزند .

 

محلول را مستقیم روی صفحه نمایش اسپری نکنید اسپری‌شدن محلول‌های مایع روی صفحه‌نمایش موجب می‌شود تا محلول براحتی از قاب باریک کنار صفحه به لایه‌های داخلی نمایشگر نفوذ کرده و مایع به سرعت در کل سطح زیرین صفحه‌نمایش پخش شود.

 

یکی از نمونه‌های بارز نفوذ مایع به لایه‌های تصویر در نمایشگر‌های LCD، پیدایش لکه‌های سیاه وحشتناک در گوشه‌های تصویر است. اگرچه این لکه‌ها ممکن است خیلی کوچک باشند، اما شانس تبخیرشدن آنها بدون برجای گذاشتن اثر معیوب روی نمایشگر تقریبا صفر است!

 

چگونه صفحه نمایش تلویزیون را تمیز کنیم ؟

3 ) در انتها صفحه نمایش را خشک کنید برای این که هیچگونه رطوبتی روص صفحه نمایش تلویزیون باقی نماند ، با استفاده از یک پارچه نانو خشک و تمیز ، به آرامی رو صفحه نمایش را خشک کنید .

 

دقت کنید که حاشیه‌های مانیتور و تلویزیون مکان مناسبی برای تجمع مایعات و رطوبت است که می‌توانند باعث آسیب رساندن به وسایل الکتریکی شوند. بهتر است وقتی کار نظافت صفحات نمایشگر‌ها تمام شد ۱ الی ۲ ساعت آن‌ها را روشن نکنید تا مطمئن شوید که هیچ گونه رطوبتی روی آن‌ها باقی نمانده است.

 

اسپری تمیز کننده صفحه نمایش