ویویدکس/اخبار و مقالات/نسخه‌ی کامپیوتر بازی Driver 2 توسط طرفداران ساخته شد

نسخه‌ی کامپیوتر بازی Driver 2 توسط طرفداران ساخته شد

 
جمعی از طرفداران بازی درایور ۲ دست به کار شده‌اند و این بازی را که در اصل برای پلی‌استیشن ۱ ساخته شده، به مقصد کامپیوترهای شخصی پورت کرده‌اند. این پورت از بازی بهبودهای کوچکی دارد و باگ‌های بازی اصلی در آن رفع شده.

نسخه‌ی کامپیوتر بازی Driver 2 توسط طرفداران ساخته شد

 

بازی درایور ۲ پیاده شدن از ماشین و سوار یک ماشین دیگر شدن را روی کنسول نسل پنجمی سونی ممکن کرده. بسیاری از بازی‌های امروزی به بازی‌کن اجازه‌ی انتخاب و استفاده از ماشین‌ها را به شکل آزادانه می‌دهند اما این ویژگی در یک بازی پلی‌استیشن ۱ انقلابی محسوب می‌شود. البته دو قسمت اول سری بازی‌های جی‌تی‌ای نیز روی کنسول پلی‌استیشن ۱ این امکان را در خود داشتند؛ اما محیط سه‌بعدی بازی درایور ۲ در مقابل محیط دوبعدی دو قسمت اول بازی‌های جی‌تی‌ای، این بازی را انقلابی‌تر جلوه می‌دهد. اولین قسمت سری جی‌تی‌ای که همانند بازی درایور ۲ در محیطی تماما سه‌بعدی قرار دارد، مربوط به کنسول پلی‌استیشن ۲ است.
البته تمام ویژگی‌های مثبت بازی درایور ۲ در پیاده شدن از ماشین خلاصه نمی‌شوند و این بازی همان گیم‌پلی پرهیجان تعقیب و گریز بازی اول را همراه با قابلیت‌هایی مانند دوربین سینمایی در خود دارد.
 

نسخه‌ی کامپیوتر بازی Driver 2 توسط طرفداران ساخته شد

با این توصیفات بازی درایور ۲ در مقابل پلتفرم خود بازی بزرگی محسوب می‌شود. متاسفانه مقیاس بزرگ این بازی، اجرای آن را از نظر فنی روی پلی‌استیشن ۱ سخت کرده. این‌جاست که تیمی از طرفداران این بازی به سرپرستی شخصی به نام SoapyMan، وارد کار شده‌اند و تمام بازی را به طور کامل برای کامپیوترهای شخصی پورت کرده‌اند. این پورت با نرخ فریم ۶۰ فریم بر ثانیه بدون مشکل روی کامپیوترهای شخصی اجرا می‌شود.
شاید برای شما سوال باشد که وقتی می‌توان بازی‌های پلی‌استیشن ۱ را به سادگی با استفاده از نرم‌افزار شبیه‌ساز اجرا کرد، چرا باید سراغ ساخت یک نسخه‌ی کامپیوتری رفت. پاسخ این سوال به آزادی سازندگان در تغییر نسخه‌ی کامپیوتری این بازی ربط دارد. سازندگان نسخه‌ی کامپیوتری بازی درایور ۲ تمام کدهای بازی را از پایه و اساس مهندسی معکوس کرده‌اند و بازی را با استفاده از کد‌های قبلی از نو ساخته‌اند. این موضوع به آن‌ها اجازه‌ی رفع باگ‌های بازی اصلی و اضافه کردن قابلیت‌های جدید می‌دهد. کدهای این نسخه از بازی درایور ۲ به طور کامل متن باز هستند و تمام علاقه‌مندان می‌توانند ویژگی‌های جدیدی به آن اضافه کنند.
البته برای این که از نظر قانونی مشکلی پیش نیاید این نسخه‌ از بازی که منتشر شده منابع خود بازی را در بر ندارد. برای این که بتوانید این نسخه از بازی را تجربه کنید باید فایل‌های بازی اصلی را از روی دیسک بازی پلی‌استیشن به کامپیوتر خود انتقال دهید. همچنین می‌توان فایل ایمیج این بازی را به شکل غیرقانونی دانلود کرد و در کنار این نسخه از بازی قرار داد.