ویویدکس/اخبار و مقالات/بررسی مزایا و معایب تلویزیون دوو

بررسی مزایا و معایب تلویزیون دوو

 

با وجود اینکه تمامی تلویزیون ها دارای نقاط ضعف و قوت مخصوص به خودشان هستند ، برای خرید و استفاده یک تلویزیون باید ملاک انتخاب خود را روی ویژگی‌های خاص و منحصر به فرد تلویزیون قرار دهید.

با توجه به پیشرفت تکنولوژی‌های روز دنیا، دوو نیز سعی بر بهتر کردن کیفیت محصولات خود دارد. به سادگی می‌توان در نگاه اول متوجه این موضوع شد که دوو مدل‌های مختلفی دارد که هر کدام از ویژگی‌های خاص و متنوع خود برخوردار هستند.

در ادامه به بررسی مزایا و معایب کلی و عمومی تلویزیون های برند دوو پرداخته ایم تا اگر قصد خرید از محصولات این شرکت را دارید ، نسبت به آن اطلاعات داشته باشید پس با ویویدکس همراه باشید .

 

دوو

تلویزیون دوو ساخت کجاست ؟

شرکت دوو الکترونیک یکی از بزرگترین تولیدکنندگان لوازم الکترونیکی مصرفی در جهان است که در سال ۱۹۶۷ توسط کیم وو چونگ بنیان گذاری شد. نام برند کره ای دوو از ٢ قسمت Dae به معنای عالی و Woo بنیان گذار این شرکت تشکیل شده است.

 

مزایای تلویزیون دوو

پانل تلوزیزیون دوو :

مهمترین نکته در تلویزیون ماژول یا پانل تلویزیون است که بهترین نوع پانل ips است و انحصار شرکت ال جی است، دوو با خرید حق امتیاز استفاده از این پانل، اکثر تلویزیون های خود را به این تکنولوژی تجهیز کرده است. لازم به ذکر است که این تکنولوژی، روش جدیدی برای افزایش کیفیت رنگ و زاویه دید و همچنین سرعت پاسخگویی نمایشگر است که تدریجاً جایگزین TN شده و کیفیت LCD ها را ارتقا داده است. حسن بزرگ این پانل زاویه دید گسترده و حساس نبودن آن به ضربه است .

 

پردازنده تلویزیون دوو :

شرکت دوو ظاهرا تصمیم گرفته است که برای ساخت تلویزیون‌های خود دقت بیشتری به کار ببندد و در نتیجه می‌توان مشاهده کرد که برخی مدل‌های جدید تلویزیون‌های دوو، از پردازنده‌های هسته‌ای و گرافیکی بالاتری برخوردار هستند.

این موضوع باعث خواهد شد که کیفیت تصویر این مدل تلوزیون‌های دوو به طرز چشمگیری بهبهود یابند.

 

تلویزیون های هوشمند دوو :

یکی از قابلیت‌هایی که کمپانی دوو به برخی مدل‌های تلویزیون خود اضافه کرده است و بسیاری از مخاطبان خود را تحت تاثیر قرار داده است تلوزیون‌های اندرویدی است. این تلویزیون‌ها از سیستم عامل پشتیبانی خواهند کرد و فضای کار تلویزیون نیز درست مانند اندروید خواهد بود که کار با تلویزیون را بسیار راحت‌تر خواهد کرد. اضافه کردن چنین قابلیتی به محصولات، کیفیت تلوزیون دوو را تضمین می‌کند.

همچنین پردازنده های قوی این تلویزیون ها که در قبل به آن اشاره شد باعث شده سرعت عملکرد تلویزیون‌های این برند نیز نسبت به مدل‌های قبل سریع تر شود که این خبر بسیار خوبی برای طرفداران تلوزیون‌های اندرویدی دوو است.

 

دوووو

معایب تلویزیون های دوو

سیستم صوتی تلویزیون دوو :

در تمامی تلویزیون‌ها یکی از نکات بسیار مهم، صدا است. هر چه تصویر خوب و مناسب هم که باشد نبود صدای با کیفیت می‌تواند خبر از خرابی تلویزیون دوو بدهد. تمامی تلویزیون‌های دوو از صدایی با کیفیت پایین برخوردار هستند. تنها در مدل‌های LED صدایی قوی و شفاف را خواهیم شنید.

در بقیه مدل‌ها بلندگوها قدرتی کمتر از ۱۰ وات خواهند داشت که خروجی آن‌ها نیز زیر ۲۰ وات خواهد بود.

 

برخی از خرابی های رایج تلویزیون دوو :

کم نور شدن تصویر :

یکی از مشکلات رایجی که برای تلویزیون های دوو ایجاد می شود ، این است که صفحه نمایش تصویر به صورت کلی تاریک یا کم نور می‌شود. این ایراد می‌تواند شامل بخشی از تصویر باشد. خرابی در این حالت مربوط به بخش BackLight در پنل می‌شود.

درهم ریختگی رنگ ها :

از دیگر مشکلاتی که می‌تواند سبب بروز خرابی تلویزیون دوو شود، بهم ریختگی در رنگ‌های تصویر است. در این حالت ممکن است علاوه بر ادغام رنگ‌ها، غیرعادی شدن یک رنگ در تمام یا بخشی از تصویر نیز رخ دهد که در برخی موارد وجود هاله‌ای رنگی مشاهده می‌شود. این وضعیت نیز مرتبط به پنل می‌شود اما در این وضعیت مشکل مربوط به ابتدایی‌ترین لایه پنل یعنی Liquid است.

سوختگی پیکسل ها :

از جمله مشکلاتی که می‌تواند جز خرابی تلویزیون دوو به شمار رود، سوختگی پیکسل‌ها است. هر پیکسل شامل ۳ عدد ساب است که رنگ‌ها را در تصویر ایجاد می‌کند. این پیکسل‌ها هر کدام به صورت ترانزیستورهایی تحت کنترل قرار می‌گیرند.

در صورتی که هر بخش از این واحدها خاموش شوند یا دچار مشکلاتی شوند، در اصطلاح پیکسل می‌سوزد و در صفحه نمایش، محل این پیکسل‌های سوخته به صورت نقطه های سفید یا روشن دیده می‌شوند.

 

جمع بندی :

مطالبی که گفته شد مزایا و معایب عمومی بین مدل های مختلف تلویزیون دوو بود ، طبیعی است بر اساس مقدار هزینه ای که می خواهید برای خرید تلویزیون بپردازید ، می توانید مدل های بهتر این برند را انتخاب کرده و از ویژگی های جدیدتر و کیفیت بهتری بهره مند شوید .