ویویدکس/اخبار و مقالات/رفع مشکل کپی نشدن فایل ها در فلش

حل مشکل کپی نشدن فایل در فلش مموری

حل مشکل کپی نشدن فایل در فلش مموری

 
فلش مموری ها بعد از گذشت سال ها از تولید، هنوز هم مورد استفاده اکثر کاربران قرار گرفته اند که با وجود پیشرفت تکنولوژی هنوز هم مورد استفاده قرار می گیرند و این در حالی است که فضاهای ابری رایگان بدون هر گونه هزینه اضافی در دسترس هستند و تنها با یک حساب جیمیل می توانید در آنها ثبت نام کنید و تمام اطلاعات خودتان را بر روی آن درج نمائید.

با این حال استفاده از فلش ها هم در کنار فواید و مزایایی که دارند، گاهی اوقات دچار برخی مسائل و مشکلاتی می شوند که گاها می توانند برای هر یک از ما کمی ناخوشایند باشند چرا که در حین استفاده فوری اگر چنین مشکلی رخ دهد، قطعا فرایند کاری ما به تداخل و مشکل برخورد خواهد کرد. یکی از مشکلاتی که ممکن است در فلش مموری ها رخ دهد این است که بصورت ناگهانی با کپی نشدن فایل در فلش روبرو شوید! زمانیکه این مشکل رخ می دهد، هر چند بار شما تلاش به کپی کردن فایل ها بر روی فلش می کنید، فایل ها کپی نمی شوند و با مشکل روبرو می شوید:

1- رفع مشکل رایت پروتکت فلش

کپی نشدن فایل در فلش
کپی نشدن فایل در فلش

اولین و مهم ترین مشکلی که گاها منجر به چنین مشکلی می شود، رایت پروتکت فلش است که یک نوع ارور می باشد که در طی آن فلش شما از فرمت شدن منع می شود و حتی گاها نمی توانید فایل هایی را به فلش منتقل کنید. پنجره ی زیر راه کار را به شما نشان می دهد:

 

کپی نشدن فایل در فلش

2- ایجاد دسترسی administrator

اگر در وقتی می خواهید فایل های مختلف را به فلش منتقل کنید، با یک پیغام ارور روبرو می شوید، جای نگرانی نیست چرا که در ادامه به رفع این مشکل خواهیم پرداخت. متن پیغام این ارورYou’ll need to provide administrator permission است که باید یک دسترسی administrator بدهید تا این مشکل برطرف شود. اما چگونه؟ در ادامه بصورت مرحله به مرحله به شما آموزش داده شده است؛

 

کپی نشدن فایل در فلش
رفع کپی نشدن فایل در فلش

  • دو کلید Win+R را با یکدیگر بفشارید تا پنجره Run باز شود.
  • در کادر خالی عبارت "gpedit.ms" را تایپ کنید و سپس Enter را بفشارید.
  • در پنجره باز شده وارد “Computer Configuration” سپس “Administrative Template” سپس وارد “System” شوید.
  • اینک گزینه “Removable Storage Access” را انتخاب کنید.
  • در ادامه دو گزینه “Removable Disks:Deny write access” و “Removable Disks:Deny execute access” را غیر فعال کنید.
 

3- فلش را فرمت کنید

کپی نشدن فایل در فلش
رفع مشکل کپی نشدن فایل در فلش

اگر اطلاعات داخل فلش برای شما اهمیت آنچنانی ندارند و می خواهید فایل های جدید را در فلش کپی کنید، می توانید فلش را فرمت کنید و سپس اقدام به کپی کردن فایل ها در فلش مموری کنید. از این رو این کار را زمانی انجام دهید که به فایل های داخلی فلش هیچ نیازی ندارید. بدین گونه شما می توانید مشکل کپی نشدن فایل در فلش مموری را برطرف کنید.

 

منبع نمناک.