ویویدکس/اخبار و مقالات/جعبه‌گشایی و بررسی میکروسکوپ سلسترون مدل ۴۴۱۰۲ Biological

جعبه‌گشایی و بررسی میکروسکوپ سلسترون مدل ۴۴۱۰۲ Biological

این میکروسکوپ یک میکروسکوپ با قدرت بزرگنمایی ۴۰۰X است که از وضوح تصویر بسیار بالایی برخوردار بوده و با توجه به طراحی ساده و قیمت پائین آن، گزینه ای عالی برای دانش‌آموزان مقاطع مختلف و حتی دانشجویان مبتدی محسوب می‌شود. سلسترون یک برند سازنده معروف آمریکایی در زمینه ساخت تلسکوپ، دوربین‌های دوچشمی و میکروسکوپ است.

میکروسکوپ سلسترون مدل ۴۴۱۰۲

مدل این میکروسکوپ، تک‌چشمی است که به ۲ پیچ Focus سریع و یک پیچ Focus دقیق مجهز می باشد. در این مدل ۳ لنز آکروباتیک با بزرگنمایی ۴، ۱۰ و ۴۰ برابر و یک چشمی با قابلیت بزرگنمایی ۱۰ برابر وجود دارد و به همراه ۵ نمونه آزمایشگاهی میکروسکوپی عرضه می‌شود که برای شروع می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. یک کاور پلاستیکی بسیار باکیفیت هم در جعبه قرار گرفته است که از دستگاه در برابر گرد و خاک در مواقعی که از آن استفاده نمی‌کنید، محافظت می‌کند.

این میکروسکوپ قابلیت بزرگنمایی ۴۰، ۱۰۰ و ۴۰۰ برابر را داشته و با چرخاندن دیسک موجود در کنار بدنه پس از نصب لنزها، می‌توان بزرگنمایی مورد نظر را نیز انتخاب کرد. بزرگنمایی زیاد برای بررسی نمونه‌های مخمر و کپک، نمونه‌های کشت‌شده، تکه‌های گیاهان و جانواران، بافت پارچه‌ها و باکتری‌ها مناسب است. از بزرگنمایی‌های کم هم می‌توان برای مشاهدۀ سکه‌ها، سنگ‌ها و حشرات استفاده کرد. منبع نور در این میکروسکوپ از طریق بازتاب یک آینه دوطرفه تامین می‌شود که یک طرف آن تخت و طرف دیگر آن مقعر است.

میکروسکوپ سلسترون مدل ۴۴۱۰۲

 میکروسکوپ آزمایشگاهی زیست‌شناسی سلسترون، بدنه فلزی و سطوح اپتیکی با اندود کامل دارد. برخی از ویژگی‌های دیگر این میکروسکوپ را فقط در میکروسکوپ‌های گران‌قیمت می‌بینیم. دو پیچ فکوس سریع و یک پیچ فکوس دقیق، ۳ لنز شیئی (۴، ۱۰، ۴۰ برابر)، و ۵ نمونهٔ آزمایشگاهی میکروسکوپی آماده برای شروع آموزش و یادگیری در اختیار خواهید داشت. هنگام کار با لنز‌های شیئی قوی (بزرگنمایی زیاد) یک کُندانسور نور را متمرکز می‌کند. از آن‌جایی که لنزهای شیئی قوی گشودگی دهانهٔ کوچکی دارند، این کندانسور، که با دیافراگم آیریس ترکیب شده، روشنی و قدرت تفکیک بیشتری فراهم می‌کند. به‌آسانی می‌توانید درخشش، کنتراست، عمق میدان و یکنواختی روشنایی نمونهٔ خود را تنظیم کنید. این میکروسکوپ تک‌چشمی دارای یک میز کار با گیره به ابعاد ۱۲۰×110 میلی‌متر است.  بدنه‌ی این میکروسکوپ از فلز است. این میکروسکوپ دارای کلگی با بازوی قابل تنظیم از ۰ تا ۶۰ درجه است.

میکروسکوپ سلسترون مدل ۴۴۱۰۲

جالب است بدانید که در طول سده هیجدهم، میکروسکوپ در گروه ابزارهای سرگرمی قرار می گرفت. با پژوهش‌های بیشتر پیشرفت‌های چشمگیری در شیوه ساختن عدسی شئی بدست آمد. بطوری که عدسی‌های دیگر بصورت ذره بین‌های معمولی نبودند بلکه خطاهای موجود در آنها که به «کجنمایی» معروف هستند، رفع شده‌اند و آنها می‌توانستند جزئیات یک شی را دقیقاً نشان دهند. پس از آن در طی پنجاه سال، پژوهش‌گران بسیاری کوشیدند تا بر کیفیت و مرغوبیت این ابزار بیفزایند. سرانجام «ارنست آبه» توانست پایه دانشی میزان بزرگنمایی میکروسکوپ را تعریف کند.